У Кропивницькому церковники УПЦ МП отримали умовні терміни строки за поширення проросійських книг
12.05.2023   //   72 Переглядів

Ленінський райсуд Кропивницького 11 травня виніс вирок Петру Губеню, екскерівнику Кіровоградської єпархії УПЦ МП та Роману Кондратюку, секретарю цієї єпархії за розпалювання релігійної ворожнечі.

Згідно з матеріалами справи, восени 2021 року Кондратюк, виконуючи доручення Губеня, знайшов в електронному форматі книги проросійського спрямування на релігійну тему. Зокрема:  «Современный украинский вопрос», «Украинский церковный вопрос», «Украинский беспредел и передел», «Русская церковь на страже православʼя в 21 веке». Автори цих видань мають проросійські і пропутінські погляди, заперечують Православну церкву України та виправдовують війну, розпочатку РФ.

Надалі церковники роздрукували видання значним накладом та розповсюджували серед духовенства УПЦ МП.

Лінгвістична експертиза вивила у двох виданнях висловлювання, які спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі. Відтак у діях Губеня і Кондратюка міститься склад злочину за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 161 ККУ – вчинення дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі за попередньою змовою групою осіб.

Обидва фігуранти визнали провину та заявили, що розкаюються.

Прокурор клопотав про покарання у вигляді 3 років позбавлення волі та на рік заборонити обіймати керівні посади в релігійних організаціях. На підставі ст. 75 ККУ, оскільки обвинувачені визнали провину, запропонував звільнити їх відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.

Адвокат просив іспитовий строк терміном рік та заперечив щодо заборони обіймати керівні посади.

У підсумку суд задовольнив клопотання прокурора та визнав Кондратюка і Губеня винними. Їм призначено покарання 3 роки позбавлення волі і заборона на рік працювати на керівних посадах в релігійних структурах. Водночас їх звільнено від відбування покарання з іспитовим терміном 2 роки. Також на них покладено відшкодування судових витрат і коштів, витрачених на проведення експертиз.

 

Залиште відповідь