У Черкасах ввели в експлуатацію скандальний елеватор-самобуд
09.05.2023   //   152 Переглядів

Інспектор Державної інспекції архітектури та містобудування ввів у експлуатацію скандальний елеватор-самобуд, що з’явився у Черкасах в 2021 році.  Дозвіл чиновники видали де-юре за кілька днів до повномасштабного вторгнення росіян.

Відповідна інформація міститься у реєстрі дозвільних документів на будівництво. 

Скандальний елеватор почали зводити наприкінці 2020 року по вулиці Портовій, що в районі вантажного річкового порту. Власником об’єкта нерухомості є одеська компанія “Агрофірма “Сила землі””. Протягом декількох років вона намагалась отримати від місцевих депутатів дозвіл на розроблення детального плану території з метою легального будівництва у цьому місці елеватора. Втім цю ідею не підтримували обранці, активісти й громада, які побоювалися руйнування дорожньої інфраструктури внаслідок інтенсивного руху вантажного автомобільного транспорту, а також можливої шкоди екології через діяльність підприємства. Та все ж цей об’єкт був збудований. На папері це мало вигляд реконструкції, а по факту – нове будівництво, дозвільних документів на яке ніхто не видавав. 

За фактом ймовірної самовільної забудови Черкаською окружною прокуратурою у 2021 році було порушено кримінальну справу. Крім того, місцева влада направляла листи та звернення до відповідних органів з метою недопущення легалізації будівництва. 

Протягом 2021 року власник об’єкта неодноразово звертався до ДАБІ з метою введення в експлуатацію цього елеватора-самобуду, втім отримував відмови. Зокрема, йому було відмовлено після звернення, що надійшло 10 грудня 2021 року. Водночас відповідно до інформації профільного реєстру 21 лютого 2022 року, тобто за декілька днів до повномасштабного вторгнення росіян, підприємці направили повторну декларацію, що зі свого боку й була зареєстрована. Реєстрацію здійснив інспектор Назарій Матушанський. 

Зазначимо, що Портал державної електронної системи у сфері будівництва був недоступний для перегляду з моменту повномасштабного вторгнення росіян. Відповідно, отримати інформацію про реєстраційні дії та введення об’єкта у експлуатацію було неможливо. Відновлення публічного доступу до Порталу відбулося 12 квітня. 

Залиште відповідь