Дайджест новин. Квітень 2023 року
01.05.2023   //   27 Переглядів

Третину мільярда на дороги Запоріжжя віддали фірмі, яка раніше заробила кримінальну справу за відкати 10-15%

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 1 квітня уклала угоду на експлуатаційне утримання місцевих доріг на 345 млн грн.

Підрядником обрано ТОВ «Амструд», чий директор Андрій Колодійчак раніше очолював райавтодори у Київській та Запорізькій областях. Фірма у попередні роки отримала багато підрядів на ремонт доріг Київської області та потрапила у низку кримінальних проваджень щодо розкрадань та відкатів. Після цього у фірмі змінили засновника і вона перевела свою тендерну активність до Запорізької області.

На цьому тендері «Амструд» був єдиним учасником.

Суд закрив справу чиновниці «Укртрансбезпеки», затриманої з чоловіком на хабарі у $1000

Шевченківський районний суд Львова через закінчення строку давності закрив справу і звільнив від кримінальної відповідальності начальницю відділу надання адміністративний послуг «Укртрансбезпеки» Мирославу Коваль.

За версією слідства, Мирослава Коваль в 2018 році вимагала і отримала 1000 доларів від одного з перевізників за десять дозволів на вантажні перевезення до Польщі. За домовленістю, хабар отримав чоловік Коваль, який і передав дозволи перевізнику.

Прокурор Юрій Кишка не виступав проти закриття цієї кримінальної справи у суді. Тож суддя Шевченківського районного суду Наталія Луців-Шумська звільнила Мирославу і Сергія Ковалів від кримінальної відповідальності і закрила справу.

На Єдиний телемарафон роздали півмільярда обраним олігархам і колишнім «ахметівцям»

Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» 12 квітня уклало низку угод на виготовлення та поширення у 2023 році контенту для цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом» на загальну суму 465 млн грн.

айбільшу суму 146 млн грн отримає новачок телемарафону ТОВ «Ми – Україна» (ціна години контенту 163 тис грн). Ця фірма з’явилась в телемарафоні наприкінці минулого року. Після того як «Новинна група Україна» Ріната Ахметова здала свою ліцензію державі і її тележурналісти перейшли на новий телеканал «Ми – Україна».

Решту підрядів розподілили між телеканалами традиційних олігархів. Причому вартість їх контенту оцінено на третину дешевше від новачка, який наприкінці минулого року кілька місяців вів ефіри без відповідної угоди в «Прозорро».

В регулярно обстрілюваному росіянами Очакові віддадуть шляховику ФОПу-новачку 7 мільйонів на утримання доріг та вулиць

Очаківська комунальна служба благоустрою замовила ФОП Роберт Царукович Арутюнян утримання вулично-шляхової мережі за 7,04 млн грн.

В «Прозорро» не розміщений договір.

Закупівля проведена без використання електронної системи.

У Кривому Розі райвідділ освіти переплатить посереднику 21-25% на закупівлі м’яса за 1,7 мільйона

Відділ освіти Покровської районної ради (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.) замовив для навчальних закладів району в10,5 тонн м’яса. Угоду уклали з ТОВ “МПС-С”, яке було єдиним учасником торгів.

Моніторинг оптових цін на м’ясо на інших закупівлях показав суттєве завищення цін постачальником для криворізьких освітян.

Пов’язані фірми розіграли 62 мільйона на магнітно-резонансний томограф для луцької лікарні

Комунальне підприємство «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» 5 квітня замовило ТОВ “АФС Медицинтехнік” магнітно-резонансний томограф за 61,78 млн грн.

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями». Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ “Астріум”, яке запропонувало вищу суму – 61,86 млн грн. Фірми не торгувалися під час аукціону.

«Ощадбанк» під звинувачення в «заточках» знову замовив броньованих Фордів від Джуринського на 41 мільйон

АТ «Ощадбанк» 29 березня за результатами тендеру уклало угоду з компанією «ВіДі Юнікомерс» про закупівлю броньованих транспортних засобів, які мають виконувати функцію мобільних підрозділів банку. Ціна угоди склала 1,04 млн євро, або 41,38 млн грн.

Протягом року виробник має поставити п’ять панцерованих спецмашин базі автомобіля Ford Transit L3 RWD 500 по 209 тис євро за штуку, або 8,28 млн грн.

На торгах «Ощадбанк» відхилив дешевшу пропозицію через низку претензій до документів, банк відмовився надати фірмі час на їх виправлення.

Енергетики Ахметова у березні заробили 1 мільярд на рівному місці завдяки діям «Енергоатому»

Державний оператор атомних електростанцій НАЕК «Енергоатом» на ринку на добу наперед свідомо ставить завищену ціну електроенергії. В результаті частина його ресурсу не продається і випадає на балансуючий ринок.

На балансуючому ринку цю електроенергію по 1 копійці за мегават-годину купує генерація ДТЕК Ріната Ахметова. Потім продає її споживачам за ринковою ціною — близько 3 000 грн/МВт·год.

Тож виходить, що державна компанія виробляє електроенергію, але не продає. А приватна — не виробляє, але продає. За нашими підрахунками, тільки в березні, коли обсяги неакцептованого ресурсу на балансуючому ринку були найбільшими, «Енергоатом» втратив близько 1 мільярда гривень, які заробила ДТЕК. Побічним наслідком цієї схеми було збереження високої ціни на електроенергію навіть у профіцитні години.

Франківська дитяча лікарня за 6 мільйонів купила рентгенівську діагностичну систему, яку на ринку продають на 20% дешевше

Комунальне некомерційне підприємство “Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” 30 березня замовило ТОВ “Ілатанмед” рентгенівську діагностичну стаціонарну систему загального призначення за 6,05 млн грн.

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями». Водночас у ТОВ “Ілатанмед” не було конкурентів, фірма була єдиним учасником. Як повідомлялося, ТОВ “Ілатанмед” серед інших фірм підозрювали у завищення цін під час закупівель медичного обладнання для Окремої комендатури охорони і забезпечення Державної прикордонної служби (військова частина 1498).

Департамент Житомирської ОДА без тендерів віддав новоствореній фірмі 9 мільйонів на відновлення будівель за секретними цінами

Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 3 квітня прозвітував про укладені угоди з ТОВ “Житомир буд спец монтаж” на ремонт будівель. Закупівлі провели без використання електронної системи. У «Прозорро» не опублікували ні укладеної угоди, ні тендерної документації.

ТОВ “Житомир буд спец монтаж” засноване в січні 2023 року у Житомирі. Роботи з поточного ремонту будівель, замовником яких  департаменту Житомирської ОДА, є першими підрядами фірми.

Залиште відповідь