Черкаським чиновникам повернули позов проти московської церкви через помилку в прізвищі секретаря
01.05.2023   //   95 Переглядів

4 квітня суддя Черкаського окружного адміністративного суду Олексій Рідзель повернув Черкаській міській раді позовов, направлений нею проти Управління Черкаської єпархії Української православної церкви. Його предметом було повернення у користування громаді земельної ділянки та соборного парку у якому знаходиться найбільший у області православний храм.

Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень. 

До суду місцеві чиновники звернулися після того, як депутати Черкаської міської ради проголосували за рішення про вилучення із користування Української православної церкви ніби то не московського патріархату земельної ділянки площею у майже 9 гектарі по вулиці Надпільній 212, де знаходить Собориний парк, а також Свято-Михайлівський собор, що належить УПЦ нібито не МП. За відповідне рішення ще 29 веренся 2022 року проголосувало 26 депутатів, разом з тим міський голова та частина його найближчого політичного оточення дане рішення не підтримали.  Вже після засідання сесії мер міста назвав це рішення “політичним”

Як вбачається із матеріалів справи, позов до суду з метою повернення земельної ділянки з боку Черкаської міської ради підписав не міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, а секретар міської ради Юрій Тренкін.  Ніби то у день підписання позову 23 березня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко перебував у одноденному відрядженні у Києві, де зустрічався із народними депутатами. Разом з тим, у соціальних мережах міститься відео Анатолія Бондаренка датоване цим числом та опубліковане о 10-тій годині ранку. На ньому міський голова Черкас традиційно “інспектує” один з мікрорайонів міста і жодного слова не каже про відрядження до столиці та зустрічі із Народними депутатами.  

Разом з тим, саме 23 березня за підписом Юрія Тренкіна до суду був скерований відповідний позов. Втім його було повернуто через помилку, яку допустили черкаські юристі у прізвищі секретаря, зазначивши замість “Тренкін” – “Трнкін”. Суддя зазначив, що міська рада надала копії, які підтверджують повноваження Юрія Тренкіна подавати відповідні позови, втім не надала таких документів на імя Юрія Трнкіна. 

Сам Тренкін та профільний заступник начальника департаменту артіхтектури та містобудування Черкаської міської ради Віктор Панченко у коментарі 18000 повідомили, що дана помилка є випадкою, а рішення суду про повернення позову – безпідставним. Нині ними направлена апеляційна скарга до Шостого апеляційного суду столиці з метою зобов’язати Черкаський суд розглянути повторно позов. Разом з тим, місцева рада не може звернутися із новим позовом так як позовний термін для подібних справ – півроку з моменту ухвалення рішення. Нагадаємо, що рішення місцевими депутатами було прийнято 29 вересня 2022 року, а справа до суду направлена 23 березня, тобто фактично за 7 днів до спливання піврічного терміну.  

Скільки триватиме ще розгляд апеляційної скарги невідомо. Нині судом лише призначеного склад суду. 

 

Залиште відповідь