Вінницький дорожній гігант без торгів взяв 75 мільйонів на незнайомій для нього Буковині
30.04.2023   //   71 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області 5 квітня повідомила про укладання договору на аварійний-відновлювальний ремонт 800 метрової ділянки шляху на дорозі Т-26-07 Кіцмань – Сторожинець – Глибока – Опришени. Вартість робіт оцінили у майже 75 млн гривень, а договір уклали без проведення конкурентної процедури закупівлі з одним із лідерів дорожнього ринку, який сформувався в Україні до повномасштабного вторгнення росіян.

Відповідно до умов договору, вінницьке товариство “Автострада” має здійснити ремонт під’їзду до залізничної станції Вадул-Сірет, що є крайньою вантажно-пасажирською станцією на кордоні України з Румунією.  Згідно опублікованого договору та локального кошторису до нього, підрядник має облаштувати направляючу дамбу та металевий міст через річку Прут. 

У 2021 році дорожники вже проводили тендер, вартістю у понад 2 млрд гривень, яким поміж іншого передбачалося і облаштування відповідного мосту. Тоді підрядником було визначено товариство “ШБУ-77”, що на той момент також на ряду із “Автострадою” входило до числа найбільших підрядів Служб автомобільних доріг, зокрема на Буковині.  Саме воно і було фаворитом чернівецьких дорожників до повномасштабного вторгнення, маючи в активі 27 угод на суму у 8 млрд гривень. Разом з тим, угода, укладена між цим замовником та “Автострадою” стала першою подібною в історії їх співпраці. До цього підприємство, що належить Максиму Шкілю, орієнтувалася на інші регіони. 

Це 5 угода укладена з “Автострадою” та різними замовниками з числа Служб автомобільних доріг (нині Служби відновлення та розвитку інфраструктури), а їх загальна вартість складає 1,2 млрд гривень. У 2022 році компанія отримала 44 угоди на суму у 3,4 млрд гривень, найкоштовніша з яких – ремонт мосту на Харківщині.

 

Залиште відповідь