У Кривому Розі освітяни переплатять за вікна через “сміттєву” заточку під місцевого підрядника
30.04.2023   //   131 Переглядів

Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради замовив послуги заміни вікон в Криворізькій гімназії №45 у ПП “ВКФ Конкорд”. Очікувана вартість ремонтних робіт склала 703,8 тис. грн.

Інформація про укладену угоду міститься в системі «Прозорро».

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями». Тендер зібрав трьох учасників:   

  • ТОВ “Будкомплект” (Фастів) із пропозицією 584,3 тис.  грн.
  • ТОВ «Глорія-В» (Вінниця) із пропозицією 687 тис. грн.
  • ПП “ВКФ Конкорд” (Кривий Ріг) із пропозицією 703,5 тис. грн.

Після проведення торгів замовник по черзі відхилив економічно найвигідніші пропозиції. Пропозицію ТОВ “Будкомплект” було відхилено через відсутність сертифікатів та через відсутність договору на вивіз сміття. ТОВ «Глорія-В» було відхилено через відмінність будівельних матеріалів, зазначених в кошторисі, а також через невідповідність формули склопакета, яку вимагав замовник.

При відхиленні учасників замовник порушив пункт 40 Постанови КМУ №1178, бо не надав можливості учасникам виправити помилки і усунути невідповідності в тендерній документації.

Тим не менш, відхиливши вигідніші пропозиції, замовник звернувся з вимогою про усунення невідповідностей до найдорожчого учасника торгів – ПП “ВКФ Конкорд. Те завантажило в тендерну пропозицію лист-гарантію на вивіз сміття з іншого тендеру департаменту освіти. В той же день криворізький виробник вікон отримав повідомлення про намір підписання договору.

24 березня між директоркою департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Тетяною Кріпак та директором ПП “ВКФ Конкорд” Олегом Гуревським було укладено угоду на установку вікон в Криворізькій гімназії №45. 

Місцевий бюджет міг би зекономити на цьому замовленні 119 тис. грн. Проте департамент освіти переплатить обраному з ймовірними порушеннями підряднику.

ТОВ “Будкомплект” звернулося до Держаудитслужби із заявою про неправомірне відхилення. Скаржник зазначив, що сертифікати на систему менеджменту носять добровільний характер і не належать до законодавчо врегульованої сфери. В компанії пояснили, що запропонували на тендері департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради склопакети з кращими енергозберігаючими показниками, до яких в Законі Про публічні закупівлі застосовується вираз «або еквівалент». Еквівалентом вважається товар з аналогічними або кращими характеристиками.  

Щодо документу на вивіз сміття, то, як виявляється, дистанційно оформити договір або лист-гарантію в Кривому Розі неможливо. Уповноважена особа ТОВ “Будкомплект”, зателефонувавши до ТОВ «Екоспецтранс», отримала відповідь, що керівництво сміттєвої компанії вимагає особистої присутності представника іногороднього підрядника у Кривому Розі. Тому вимога про наявність документально підтвердження щодо вивозу будівельного сміття до отримання підряду, на думку потенційного підрядника, є дискримінаційною.

Нагадаємо, ТОВ «Екоспецтранс» утримує  монопольне положення на криворізькому ринку послуг поводження із сміттям. З жовтня 2021 року фірма в рівних долях належить представнику одеського концерну «Веста» Сурена Сардаряна, родині екс-мера Ю.Любоненка та родині криворізького рабина Лірона Едеріі. Тепер сміттєву «тендерну заточку» можна зустріти в багатьох тендерних документах криворізьких бюджетних замовників.   

Додамо, що за аналогічним сценарієм пройшла закупівля послуг з поточного ремонту по заміні вікон в гімназії №27. Дві іногородні компанії, що пропонували поставити вікна дешевше, отримали відмову без права усунення невідповідностей в тендерній документації. Підряд забрало ПП “ВКФ Конкорд”, буквально на копійки знизивши очікувану вартість.  

Ще на одній закупівлі з поточного ремонту по заміні вікон в дитячому садочку №149 бажаючих конкурувати з «улюбленцем» замовника вже не знайшлося. Торгів за чесну ціну не було взагалі. Таким чином ПП “ВКФ Конкорд”, за активної “допомоги” замовника, отримало три підряди на загальну суму 2 млн. грн.

ПП “ВКФ Конкорд” працює у Кривому Розі понад 17 років. Спеціалізується на виробництві та встановленні пластикових вікон. Тільки з 2016 року фірма отримала бюджетних замовлень на більш як 50 млн. грн. Головний замовник компанії – департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Практично всі ці підряди оформлені як «звіт про договір» або «допорогова закупівля».

Власник підприємства Олександр Мармер – брат екс-депутата міськради Кривого Рогу від партії «Сильна Україна», бізнесмена Михайла Мармера. У 2010 році в інформації для сайту Центральної виборчої комісії Михайло Мармер зазначив, що у фірмі брата «ВКФ Конкорд» обіймає посаду генерального директора.

Родина Мармер має тісні стосунки з рабином Ліроном Едері. Михайло з рабином пов’язані не тільки спільними бізнес-інтересами. Мармер є членом правління та спонсором багатьох проектів Єврейської спільноти Кривого Рогу. В ГО “Асоцiацiя розвитку єврейських громад України”, засновником якої є Лірон Едері та його донька Хая Мушка, директором певний час значився громадянин Ізраїля Антон Михаленко – зять (за чутками вже колишній) виконуючого обов’язки міського голови Юрія Вілкула.

27 січня 2023 року спільно із Антоном Михаленком Михайло Мармер зареєстрував асоціацію “Союз бізнесу Кривого Рогу”. В планах цієї організації об’єднання місцевих підприємців для розвитку бізнесу. 

Як родина Вілкулів дотична до монополізації сфери ліфтового господарства Кривого Рогу, Наші Гроші.Регіон писали тут

 

Залиште відповідь