Міська рада на Буковині заплатить 600 тисяч штрафу газовикам
30.04.2023   //   61 Переглядів

19 квітня Господарський суд Чернівецької області виніс рішення у справі за позовом товариства “Чернівцігаз збут” до Новоселицької міської ради на Буковині. Відповідно до рішення, з місцевого бюджету на користь газовиків має бути сплачено майже 600 тисяч гривень штрафних санкцій.

Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень. 

Як вбачається із матеріалів справи, у 2019 році між газовиками та міською радою було укладено договір на постачання природного газу. Відповідно до умов договору, об’єми газу, які споживаються, не могли перевищувати 5% попередньо визначених “лімітів”, разом з тим, в порушення цих умов, для потреб громади споживалось більше. Таким чином газовики “нарахували” штрафних санкцій у сумі 570,5 тисяч гривень та ще 17 тисяч гривень “неустойки”

На думку чиновників, позов був безпідставним. Зокрема, ними зазначалося, що штрафні санкції застосовуються за умови вини однієї із сторін, проте, обсяги споживання газу виконувались, додаткові угоди, підписаної за результатом проведеної процедури закупівлі, підписувались обома сторонами за взаємною згодою, а відтак до нього не повинні були б застосовуватись штрафні санкції.

Крім того, суд раніше вже розглядав відповідні господарські відносини між “Чернівцігаз збутом” та Новоселицькою міською радою і тоді визнав безпідставне зростання вартості газу та перерахування надлишкових 420 тисяч гривень постачальнику газу з боку мерії. Саме цю суму газовики мали повернути до бюджету. Тоді процес ініціювали представники прокуратури, звернувшись до суду в інтересах держави та місцевого бюджету. 

Тепер же ж суд став вже на сторону газопостачальника, визнавши його вимоги стосовно застосування штрафних санкцій легітимними і такими, що підлягають задоволенню. Сукупна ціна штрафів та неустойки, які мають бути перераховані з місцевого бюджету на користь газовиків, складає 586 тис грн. Рішення може бути оскаржене в господарському суді.  

Залиште відповідь