Фірма, власника якої звинувачували у завищенні об’ємів робіт, відремонтує приміщення закарпатської поліції за 700 тисяч
30.04.2023   //   44 Переглядів

Головне управління Національної поліції в Закарпатській області за результатами відкритих торгів з особливостями 12 квітня уклало договір з ПП «Спецбудсервіс-М» на 721,7 тис грн. 

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Протягом цього року переможець відремонтує замовнику сходову клітину та службове приміщення у адмінбудівлі ГУ НП у Закарпатській області за адресою вул. Ф.Ракоці, 13. 

На торгах конкурентами переможця були ФОП Іван Мельніченко та ФОП Петро Перевузник, які запроаонували вищі ціни. 

Замовник не вказав точні площі, які потребують поточного ремонту. Однак із додатку №2 до тендерної документації щодо об’ємів робіт відомо, що для ремонту потрібно:

  • 44,4 м.кв плит для стель «Армстронг»,
  • 4,47 м.кв плитки керамічної,
  • 27,7 м.кв ламінату 33 кл,
  • 21,2 м плінтусів для підлоги з пластику,
  • 33,7 м.кв плитки керамогранітної для підлоги,
  • 4 шт світильників світлодіодних стельових 4100-300к 600х600 мм.

Засновником і бенефіціаром ПП «Спецбудсервіс-М» є Михайло Миколайович Зубака із с.Ракошино Мукачівського району. Саме підприємство зареєстроване у Мукачево. Сума договорів ПП через «Прозорро» на виконання будівельних і ремонтних робіт – 30,5 млн грн. Найбільші замовники ГУ НП в Закарпатській області (6,1 млн грн); Управління капітального будівництва Ужгородської міськради (5,8 млн грн); Відділ освіти Воловецької райдержаадміністрації (5,4 млн грн); Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет» (2,3 млн грн).

Крім того, чоловік з іменем Михайло Зубака та такою самою адресою реєстрації є засновником ТОВ «Агропромбуд «Мукачево» та ПП «Карпати 2000». Підприємства також надають будівельні послуги, сума договорів через «Прозорро» 87,3 млн грн.

Згадані юрособи фігурують у низці кримінальних проваджень. Так, за версією слідчих відділу поліції №1 Львівського райуправління поліції ГУНП у Львівській областіЄ у 2018 р. «Агропромбуд «Мукачево» могло внести неправдиві відомості у тендерну документацію по об`єкту «Капітальний ремонт даху цеху ПР-3 локомотивного депо Мукачево», зокрема щодо дії ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів четвертої і п`ятої категорії складності. 

Щодо ПП «Карпати 2000», то керівник підприємства Михайло Зубака у 2018-2019 роках у податкових деклараціях занижував доходи отримані при виконані будівельно-монтажних робіт та інших ремонтних робіт за бюджетні кошти, чим завдав держбюджету збитки на 630 547 грн. Однак Мукачівський міськрайонний суд ухвалив звільнити Зубаку від «кримінальної відповідальності за ч.2 ст.366 КК України, у зв`язку із зміною обстановки на підставі ст. 48 КК України», а кримінальне провадження закрити. Тобто суд визнав злочин, що спричинив тяжкі наслідки не корупційним, не тяжким та не таким, що несе небезпеку суспільству. Прокуратура ухвалу не оскаржувала. 

Також при виконанні бюджетних замовлень «Карпати 2000» систематично боргувало гроші найнятим субпідрядникам, які вони повертали через господарські суди: КП «Мукачівське кар`єроуправління» 96 тис грн, ТОВ «Анталл» 945 тис грн, ТОВ «Динамо Інвест» 843 тис та 432 тис грн.

Залиште відповідь