Криворізькі чиновники купують на 8 мільйонів борошно за найдорожчою ціною та сумнівного походження
27.04.2023   //   102 Переглядів

Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міськради купує 400 тонн пшеничного борошна очікуваною вартістю 8,00 млн. грн. Чиновники вже відхилили дешевшу пропозицію, віддаючи перевагу співпраці із ТОВ “Спарта 2015”.

Інформація про закупівлю, яка проводиться за процедурою «відкриті торги з особливостями», міститься в системі «Прозорро».

Постачання 400 тонн пшеничного борошна вищого ґатунку буде здійснюватися окремими партіями протягом загального строку поставки (до 31.12.2023 року) за заявками замовника. Окрім усіх довідок і сертифікатів, які покладаються за законом, замовник вписав в техзавдання кілька дуже цікавих моментів.

Товар має бути фасованим в паперові пакети по 2 кг. За вимогою замовника доставка товару повинна проводитися спеціалізованим автотранспортом. Постачальник має щозмінно перевіряти  технічний стан транспортних засобів. Водії (експедитори) та всі працівники, які безпосередньо контактують з товаром, обов’язково повинні мати особисті санітарні  книжки з усіма відмітками результатів медичного огляду. Для здійснення медичного огляду водіїв транспортних засобів у постачальника повинен бути лікар лікувального профілю та/або молодший медичний працівник з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа».

Вимога щодо лікарів певної кваліфікації викликала питання у потенційних постачальників, тому в розділі «запитання до процедури» у замовника поцікавилися де в Законі Про публічні закупівлі йдеться про лікарів або молодших медичних працівників, які мають підтвердити свою кваліфікацію виключно за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» для постачання підприємством продуктів харчування.

На що замовник відповів, що керувався нормами Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, хоча в процитованих пунктах документу ні про диплом, ні про кваліфікацію медичного працівника не згадується.  

Тим не менш, на торги до чиновників департаменту соцполітики вийшли дві компанії:

  • ТОВ “Новоукраїнський комбінат харчових продуктів” з пропозицією 6 млн. 480 тис. грн., тобто по 16,2 грн/кг.
  • ТОВ “Спарта 2015” з пропозицією 7 млн. 992 тис. грн., тобто по 19,98 грн/кг.

Запорізьке підприємство ТОВ “Новоукраїнський комбінат харчових продуктів” пропонувало на тендері борошно власного виробництва. Ця компанія вже працювала з департаментом соціальної політики виконкому Криворізької міськради. Криворізькі чиновники в 2022 році тричі купували запорізьке борошно і усього скупилися на 20 млн. грн. Закупівлі проведені як «звіти про договір». Ціна, за якою закупав департамент борошно вищого ґатунку в 2022 році, дорівнювала 12,66 грн/кг. Ніяких лікарів для передрейсових оглядів департамент тоді не вимагав від виробника.  

На новому тендері через відсутність довідки щодо лікаря лікувального профілю та/або молодшого медичного працівника з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа», для здійснення медичного огляду водіїв транспортних засобів, а також через відсутність фото товару та суперсвіжого експертного висновку, пропозицію вже нібито перевіреного виробника було відхилено. 

При цьому, замовник не надав учаснику можливості виправити невідповідності.

ТОВ “Спарта 2015” повідомило, що буде поставляти борошно дніпровського виробника ТОВ «ДМК Дніпромлин».

Нагадаємо, що саме на зерносховищах ТОВ «ДМК Дніпромлин» зберігалася пшениця, яку було примусово відчужено у суб’єктів господарювання Дніпропетровщини за розпорядженнями № 36/0/527-22 від 10.03.2022 та №46/0/527-22 від 15.03.2022 екс-голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка. 

Частина цього вилученого зерна зникла, а за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України), відкрито кримінальне провадження 12023040000000142. Також прокуратурою Дніпропетровської області відкрито провадження щодо підписання Резніченком розпорядження про призначення Олександра Вілкула головою військової адміністрації Кривого Рогу.

А ще, за даними ЗМІ, нацполіція також розслідує кримінальну справу за фактом продажу за підробленими документами корпоративних прав на ряд дніпровських підприємств на суму 160 мільйонів гривень. Серед них є найбільше борошномельне підприємство регіону ТОВ «ДМК Дніпромлин», яке сьогодні належить Максиму Романенку.

 Журналісти доводять, що до рейдерського захоплення підприємства дотичний губернатор Дніпропетровщини часів Януковича Олександр Вілкул. До того ж сьогоднішній власник ТОВ «ДМК Дніпромлин» екс-регіонал Максим Романенко, який за губернаторства Вілкула був секретарем Дніпровської міськради, має із ним юридичний зв’язок.“Слідство.Інфо” взагалі називало Романенка “партнером Вілкула” та “другою людиною в партії Регіонів”.

Зауважимо, що криворізьку організацію політичної партії «Опозиційна платформа За життя» очолював також Максим Романенко. Нагадаємо, що представник саме цієї політсили, заручившись підтримкою Вілкула, переміг у 2020 році на виборах  міського голови.

Про те, як торговий посередник ТОВ “Спарта 2015” отримало від департаменту соцполітики багатомільйонний підряд на постачання згущеного молока донецького виробника, Наші Гроші.Регіон писали тут.

Залиште відповідь