Суд виправдав голову хмельницької медико-соціальної експертної комісії у справі про хабар в $700
26.04.2023   //   56 Переглядів

Хмельницький міськрайонний суд виправдав голову Хмельницької медико-соціальної експертної комісії Любомира Зав’яльця у справі про хабар та зловживання впливом. Його підозрювали у отриманні $700, за які він начебто мав посприяти жінці у отриманні статусу особи з інвалідністю.

Про це пише Тетяна Бугаєнко у виданні «Zaxid.net» з посиланням на вирок суду від 21 квітня.

За версією слідства, влітку 2021 р. спільник обвинуваченого Віктор Гоцуляк пообіцяв знайомій, що за тисячу доларів начебто може повпливати на членів Хмельницької МСЕК, аби жінку визнали особою з інвалідністю. Згодом чоловік звернувся до свого товариша Любомира Зав’яльця, який очолював Хмельницьку МСЕК. Посадовець, як встановило слідство, погодився взяти участь у цій схемі.

Гроші посередник отримав 26 жовтня 2021 року неподалік обласної лікарні. Зі 1100 доларів, які передала жінка, 700 доларів він віддав голові МСЕК, а собі лишив 400 доларів. Після цього обох чоловіків затримали правоохоронці.

Як йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду, обвинувачений свою провину не визнав – пояснив, що того дня знайомий просто віддав йому борг за куплені саджанці дерев.

Видання зазначило, що спершу посадовцеві вручили підозру за ч.3 ст. 368 ККУ (отримання хабара) – про це повідомляла Хмельницька прокуратура. Санкція статті передбачає суворе покарання: від п’яти до десяти років тюрми. Однак в процесі слідства, судячи з інформації у вироку, справу перекваліфікували на ч.2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом), яка передбачає максимум до п’яти років тюрми. Хоча суддя дійшов висновку, що і за цією статтею чоловіка не можна визнати винним.

«У даному кримінальному провадженні сторона обвинувачення не довела , що в діянні обвинуваченого є склад інкримінованого йому, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, кримінального правопорушення, а тому, у відповідності до п.3 ч.1 ст. 373 КПК України він підлягає виправданню», – вирішив суддя Валерій Слободян.

Зокрема, суд не взяв до уваги частину доказів, оскільки, на думку судді, деякі з них були отримані з порушеннями. Члени МСЕК заявили, що голова комісії на них ніколи не впливав, а в підсумку питання щодо жінки на комісії так і не розглядали. А відомостей про те, що обвинувачений отримав гроші саме за здійснення впливу на членів Хмельницької міської МСЕК, не було у жодному з наданих доказів.

Відтак Любомира Зав’яльця визнали невинуватим у зловживанні впливом, оскільки «не доведено, що в діянні обвинуваченого є склад цього кримінального правопорушення». 1100 доларів повернуть жінці, яка давала гроші. Понад 2 тис. грн, витрачених на експертизи, повинна оплатити держава. Вирок ще поки не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Залиште відповідь