На Полтавщині прокурори оперативно “розкололи” фіндиректора через безтоварні операції зі збитками
26.04.2023   //   49 Переглядів

17 квітня 2023 Київський районний суд міста Полтави виніс вирок у справі фінансового директора однієї з місцевих агрокомпаній. Чоловіка звинувачували у завищенні видатків компанії, що призвели до несплати податку на прибуток у розмірі понад 300 тисяч гривень. Чоловік оперативно визнав свою провину і тепер заплатить штраф.

Така інформація міститься у реєстрі судових рішень. 

Відповідно до матеріалів справи, обвинувачений у 2022 році оформив видаткові накладні, укладені між його компанією «Агро Експорт Продукт» та  ТОВ «СВ Еколеус» та ТОВ «Зерноторг-КМТ» на купівлю насіння зерна на загальну суму 1 694 000 грн. Водночас відповідні товари фактично не отримувалися, а операції були  безтоварними з метою завищення витрат підприємства у звітному періоді і відповідно зниженню податкової бази для оподаткування податком на прибуток. У результаті таких дій чоловік подав декларацію платника податку на прибуток, де було занижено відповідний податок на суму 304 тисячі 920 гривень. 

У таких діях обвинуваченого правоохоронці вбачають ознаки злочину, визначеного статтею 366 Кримінального кодексу України, а саме “службове підроблення”. 

Відповідно до інформації із реєстру судових рішень, кримінальне провадження у цій справі було розпочате 28 березня, а вже 31 березня чоловік погодився на угоду зі слідством, якою передбачено покарання у вигляді штрафу 34 тисячі гривень. Крім того, з рахунків підприємства, де працює обвинувачений, буде знято арешт.

 

Залиште відповідь