Фірма з Одеси без тендерів отримала на 70 мільйонів  замовлень на ремонт ліфтів у Кривому Розі 
24.04.2023   //   301 Переглядів

В квітні Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради провів півсотні закупівель для капремонтів ліфтів житлових будинках за загальну суму 68,3 млн. грн. Всі підряди отримало ТОВ “Сталь Мейд” з Одеси.

Інформація про закупівлі міститься в системі «Прозорро».

Всі ремонти ліфтів у криворізьких багатоповерхівках оформлені напряму з підрядником за процедурою «звіт про договір». Замовник уникнув проведення конкурентних торгів.

Очікувана вартість ремонтних робіт складає 1,36 млн. грн. за кожним об’єктом. Для кожного ремонту ліфта розроблено технічну документацію, за потрібності проведено коригування проекту, а також замовлено авторський нагляд.

Ремонтні роботи практично на всіх криворізьких ліфтах буде супроводжувати авторка проектно-кошторисної документації ФОП Людмила Нічик. Ця жінка в грудні 2020 року зареєструвалася як приватна підприємниця. Вона веде діяльність у сфері архітектури. 

Цікаво, що перед тим, як у 67 років зареєструвати приватне підприємство в галузі архітектури, Людмила Нічик довгий час працювала на ПАО “Електрозавод” начальницею вiдiлу працi та заробiтної плати. В документах Нічик вказано, що в 1985 році закінчила Київський інститут народного господарства iм. Д.С. Коротченка. На підприємстві вона входила до складу ревізійної комісії і навіть була заступницею голови ревізійної комісії. 

В 2018 році її повноваження було припинено

В 2021 році департамент розвитку інфраструктури Кривого Рогу серйозно завантажив її роботою з розробки проектів ремонту ліфтів. Сьогодні у неї в активі 215 прямих закупівель на загальну суму 4,5 млн. грн. Більше ні з ким цей проектувальницький ФОП не працює.

Виконавця капремонтів ТОВ “Сталь Мейд” засновано в вересні 2021 року. Місце реєстрації підприємства – місто Одеса. Бенефіціар компанії колишній фотограф, криворіжець Олександр Васильков. З лютого 2005  по вересень 2009 та з липня 2016 по жовтень 2019 Васильков очолював ПрАт “Криворізький суриковий завод”, частина акцій якого належить мешканці Ізраїлю Тетяні Михаленко – дочці Юрія Вілкула. 

Олександр Васильков також є уповноваженою особою “Дніпроліфт”, філії ПрАТ ВО “Стальканат-сілур”, – знаного монополіста на ринку ліфтового господарства 

Колись до “епохи Вілкулів” всі криворізькі ліфти ремонтувало та обслуговувало комунальне підприємство “Міськліфт”. З 2012 року поступово всі комунальні підряди віддали приватній фірмі “Промліфт”. Лишившись замовлень, комунальне підприємство  припинило існування, а “Промліфт”, а згодом і “Одесліфт”, поглинула інша одеська  компанія ПрАТ ВО “Стальканат-сілур”. Десь з 2017 року всі криворізькі підряди на ремонт та обслуговування ліфтового господарства міста отримали фірми-філіали ПрАТ ВО “Стальканат-сілур” з Одеси. 

Ці ремонти ліфтів у криворізьких багатоповерхівках також були оформлені напряму з підрядником за процедурою «звіт про договір». Замовник уникнув проведення конкурентних торгів.  

З 2022 року ВО “Стальканат-сілур” та його «донька» “Дніпроліфт” перестали приймати участь у тендерах. Всі їхні криворізькі підряди перейшли до новоствореного ТОВ “Сталь Мейд”, а в “родині стальканатівців” з’явилося нове підприємство ПрАТ “Стальканат”.

Всю матеріально-технічну базу, від адмінбудівель до перфораторів, “Сталь Мейд” орендувало у ПрАТ “Стальканат” (Договір оренди № 764 від 29.12.2021).

Акціонерами ПрАТ «Стальканат» та ПрАТ ВО  “Стальканат-сілур” є одні і ті ж самі особи. Це Давид Немировський із часткою в бізнесі 50%. Давид – син криворіжця Володимира Немировського, який в 2014 році очолював адміністрацію Одеської області та був головою наглядової ради на “Стальканат-сілур”. Другу частину акцій поділили зять Юрія Вілкула Антон Михаленко (23,7%) та головний рабин Кривого Рогу Лірон Едері (23,1%).

Бенефіціарним власником обох підприємств є Давид Немировський. Незмінним є склад топ-керівників обох компаній – генеральним директором вказано Сергія Лавриненка, а фінансовим директором – Андрія Муксімова.

Муксімов також очолює ГО Фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива». Його  вказано кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Перший міський телеканал.Кривий Ріг», який сьогодні отримує з бюджету гроші на піар місцевої влади. За часів губернаторства Олександра Вілкула член Партії Регіонів Муксімов очолював Управління зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської обласної державної адміністрації і навіть був заступником голови Дніпро ОДА. 

Залиште відповідь