Мерія Черкас замовила оцінки землі та проектів землеустрою на майже 800 тисяч
19.04.2023   //   67 Переглядів

У квітні департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради завершив дві закупівлі послуг із розроблення проєктів землеустрою та експертних оцінок і висновків вартості земельних ділянок з метою їх викупу.

Відповідно до результатів проведених аукціонів, черкаське ТОВ “Землеустрій та оцінка” за 199 тисяч гривень має виготовити 343 експертних звіти із оцінки вартості земельних ділянок. Ціна кожної такої оцінки складатиме 580 гривень. 

Це ж підприємство має виготовити за результатом іншого аукціону 43 проєкти землеустрою, вартістю 17,9 тисяч гривень за одиниці. Таким чином загальна ціна договору склала 769,7 тисяч гривень. 

Товариство-переможець належить черкаському підприємцю Руслану Колесніку. У складі пропозиції воно надало сертифікат оцінювача, виданий на Людмилу Колеснік. Колесніки вже протягом багатьох років надають оцінювальні та землевпорядні послуги департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради. 

Зокрема, саме Людмила Колеснік проводила експертну оцінку земельних ділянок на Митниці, що були продані за рекордні для міста суми. Водночас у результаті цих торгів вартість, визначена Колеснік зростала, у декілька разів. 

Всього за результатом всіх проведених та завершених торгів департаментом архітектури та містобудування початкова вартість ділянок складала 13 млн гривень, але за результатом аукціонів зросла до 33 млн гривень, тобто понад у 3 рази, що може свідчити про не надто точну оцінку з боку експертів.   

Всього у активі товариства “Землеустрій та оцінка” 132 угоди з розпорядниками публічних коштів, загальною вартістю понад 2,1 млн гривень. Найбільшим замовником для них є саме департамент архітектури та містобудування.

Залиште відповідь