Черкаській міськраді пропонують легалізувати кіоск-самобуд родички мера Черкас
19.04.2023   //   64 Переглядів

Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради підготував та подав на розгляд черкаських депутатів проєкт рішення про надання товариству «ХОТЕЙ-ТОРГ» дозволу на розроблення документації із землеустрою по вул. Гоголя, 287/2. Мова йде про оренду земельної ділянки під торговельним павільйоном, площею у майже 100 квадратів, що збудований без належних дозвільних документів.

Відповідно до пояснювальної записки, яка супроводжує проєкт рішення, об’єкт нерухомості за адресою вул. Гоголя, 287/2 має ознаки сумнівної державної реєстрації. Деталей чиновники не розкривають. Відповідно до графічних матеріалів, об’єкт фактично знаходиться за межами так званих червоних ліній, тобто на землі, де заборонене будь-яке капітальне будівництво, і ділянки яких передані під об’єкти транспортної та дорожньої інфраструктури.  

У відповідних реєстрах відсутня інформація про початок будівництва цього об’єкта, а також його введення в експлуатацію. Місцева рада аналогічно не видавала товариству “Хотей-торг” жодних містобудівних умов та обмежень. 

Це вже четвертий аналогічний об’єкт, де підприємці намагаються отримати в оренду земельні ділянки, споруди на яких збудовані без будь-яких дозвільних документів з боку місцевої влади і реєстрація права власності, на які здійснювалась з ймовірними ознаками фіктивності. 

Попередні три об’єкти реєструвалися “Хотей-торг” у 2020 році реєстратором із села Мошни Черкаського району Богданом Цьопою, який нині позбавлений права здійснювати реєстраційні дії саме через подібні порушення. Водночас  четвертий об’єкт зареєстровано вже у 2023 році безпосередньо реєстраторами з Черкаської  міської ради. 

Товарисвто “Хотей-торг” належить рівними частинами місцевому бізнесмену Володимиру Крітевичу, а також черкащанці Катерині Геращенко. У свій час Крітевич був бізнес-партнер авторитетного місцевого бізнесмена та політика Сергія Гури, спільно з яким володів низкою об’єктів комерційної нерухомості у місті. Після смерті Гури Крітевичем було зареєстроване нове підприємство, до складу засновників якого увійшла на той момент 22-річна Катерина Геращенко, що є рідною сестрою дружини міського голови Черкас Анатолія Бондаренка – Валерії Бондаренко. Нині товариство “Хотей-торг” є власником 4 об’єктів комерційної нерухомості, розміщеною у різних частинах міста і зареєстрованих на підставі сумнівних документів та реєстраційних дій. 

 

Залиште відповідь