Луцькому судді-хабарнику призначили 3 роки тюрми, йому припиняють щомісячне довічне грошове утримання
18.04.2023   //   35 Переглядів

Суддю Луцького міськрайонного суду Олега Ющука засудили до трьох років тюрми за отримання хабара, також припинена відставка судді, що є підставою для припинення щомісячного довічного грошового утримання розміром приблизно у 100 тис грн. на місяць, або 80% суддівської винагороди.

Про це пише Юлія Галецька у «Силі правди» з посиланням на рішення Вищої ради правосуддя, яке було прийнято 11 квітня.

Суддю Луцького міськрайонного суду Олега Ющука затримали на отриманні 500 доларів США неправомірної вигоди у 2017 році. Це сталося на його робочому місці. За ці гроші він пообіцяв вплинути на рішення свого колеги, судді Андрія Сівчука. У липні 2022 року Вищий антикорупційний суд визнав Олега Ющука винним і призначив йому три роки позбавлення волі.

Втім, захисники Олега Ющука спробували оскаржити рішення, апелюючи до порушень під час проведення негласних слідчих дій та обшуків, а також наголошували на провокації.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула скаргу 8 березня 2023 року, частково її задовольнила в частині визнання одного з протоколів недійсним. Проте резолютивна частина вироку не змінилася. Вирок набрав законної сили.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» звернувся за коментарем до одного з захисників Ющука Анатолія Петрушина, який зазначив, що суддя перебуває під вартою, відповідно до запобіжного заходу.

Наразі відомо, що судді не виплачуватимуть щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою.

11 квітня Вища рада правосуддя припинила почесну відставку Олега Ющука. Рішення підтримали одноголосно. «За» проголосувало 17 присутніх на засіданні членів ВРП. Серед них і колега Олега Ющука з Луцького міськрайонного суду Інна Плахтій.

Залиште відповідь