Криворізькі комунальники купили люки, що виробляє підприємство, покаране АМКУ за спотворення результатів торгів 
18.04.2023   //   151 Переглядів

21 березня КП «Кривбасводоканал» купив на 1,8 млн. грн. кришок для люків у ТОВ «Лукр».

Інформація про укладену угоду міститься в системі «Прозорро».

ТОВ «Лукр» було єдиним учасником торгів. Підприємство зареєстровано в липні 2021 року на ім’я Євгена Мануйлова. Протягом 2023 року продавець зобов’язався поставити водоканалу:

  • 150 шт. кришок люків полімерних магістральних по 715 грн/шт.
  • 300 комплектів кришкок люків полімерних легких з обоймою по 1300 грн/комплект.
  • 900 комплектів кришок люків полімерних магістральних з обоймою по 1505 грн/комплект.

Загальна вартість товару складає 1 млн. 851 тис. 750 грн. ТОВ «Лукр» Євгена Мануйлова  поставить криворізьким комунальникам люки виробництва ПП «Люксор-М» – підприємства, яке належить Людмилі Мануйловій. 20 лютого 2023 року вона передала технічні умови на продукцію Євгену Мануйлову, який є її чоловіком. 

Родина Мануйлових з Кривого Рогу добре відома своїми тендерними історіями. В 2019 році пов’язаних між собою учасників викрила експертка у публічних закупівлях Тетяна Коріненко. Мама-Мануйлова на торгах змагалася із власною донькою, яка «тендерила» під іншим прізвищем – Баракат. Обидві пропонували продукцію ПП «Люксор-М» і зустрілися на торгах шість разів.  

У 2021 році родинний дует Мануйлових-Баракат прийшов на тендери КП «Кривбасводоканал» і знову «розіграв» закупівлю. Проте після публікації інформації щодо родинних зв’язків між учасницями, замовник повідомив, що «повторно вивчив тендерну пропозицію переможця торгів та виявлено підстави для її відхилення». Закупівлю було скасовано.

В 2022 році КП «Кривбасводоканал» знову купує полімерні кришки для люків. Очікувана вартість закупівлі складає 4 млн. грн. Свою продукцію знову пропонує ПП «Люксор-М», але йому не знайшлося спаррінг-партнера для участі у торгах, і тендер знову було скасовано. На наступні торги в парі з ПП «Люксор-М» приходить в компанії ТОВ «Торговий дім Валкос», яке виробляє цеглу та продає цемент і де чоловік Людмили Мануйлової, Євген Мануйлов, раніше працював директором. Задля «допомоги» продавець цементу, не збираючись отримувати підряд, підготував мінімальний набір документів, чим підіграв на торгах у водоканала. В цей раз у замовника не виникло питань до потенційного постачальника.

Антимонопольний комітет довго розглядав заяву експертки Dozorro, проте зібрав докупи всі закупівлі за участю тандема мати-донька, в квітні 2023 року підтвердив змову між родичками та покарав їх за антиконкурентні узгоджені дії. Причому донька свій ФОП закрила, щоб штраф не платити. А от ПП «Люксор-М» тепер не може приймати участь у конкурентних торгах, вигадує нові схеми і залучає інших родичів. Новий формат закупівель «відкриті торги з особливостями» посприяв недоброчесній підприємниці, бо дозволяє проводити закупівлі навіть з одним учасником.  

ТОВ «Лукр» має прописку у Зеленодольську. Власник підприємства Євген Мануйлов зареєстрований у Кривому Розі. Криворізька закупівля єдина переможна у підприємця. 

 

Залиште відповідь