У Кривому Розі розслідують справу про розкрадання на закупівлях олії для проднаборів
17.04.2023   //   62 Переглядів

Криворізькі правоохоронці розслідують справу про закупівлю соняшникової олії у ТОВ «Агроном-КР» і просять дозвіл на огляд приміщень з можливістю вилучення предмету договору для проведення товарознавчої експертизи.

Про це повідомляється в Реєстрі судових рішень.

В лютому 2023 року біло відкрито кримінальне провадження № 42023042060000029 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В ході досудового розслідування встановлено факт можливого вчинення кримінального правопорушення у сфері службової та господарської діяльності з боку посадових осіб департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради та ТОВ «Агроном-КР» під час освоєння бюджетних коштів, що виділяються для придбання рафінованої соняшникової олії.

Олію в ТОВ «Агроном-КР» департамент соцполітики купував в серпні на 2,5 млн. грн. та в грудні на 9 млн. грн. В серпні було придбано 52 500 пляшок об`ємом 0,850 л. Очікувана вартість одиниці предмету закупівлі складає 47,87 грн, що є значно вищого від середньої вартості товару.

За другим тендером департамент придбав товар «Олія соняшникова, рафінована, фасована» у кількості 150 тис. пляшок. Об`єм предмету договору не зазначено, у зв`язку з чим у правоохоронців існують підстави вважати, що зазначена закупівля здійснена за завищеною ніж ринковою ціною.

Оперативними працівниками встановлено, що постачання соняшникової олії посадовими особами ТОВ «Агроном-КР» до департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради здійснювалось за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Бикова, буд. 22А, де соняшникова олія зберігається до теперішнього часу.

Це складське приміщення, яке орендує з січня департамент соцполітики у місцевого підприємця. Саме проведення огляду місця події необхідне для подальшого призначення ряду судових експертиз спрямованих на нарахування збитку завданого протиправними діями які виразились у самовільному будівництві споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці. Правоохоронці просять дозволити огляд цього складу з можливістю вилучення предмету договору між ТОВ «Агроном-КР» та департаменту соціальної політики КМР соняшникової олії, в достатній кількості для проведення товарознавчої експертизи.

Слідчий суддя прохання оперативників задовольнив.

Залиште відповідь