Друзі екс-керівника Держгеонадр втратили родовище нафти на Франківщині
12.04.2023   //   78 Переглядів

Івано-Франківський окружний адміністративний суд анулював спецдозвіл ТОВ “Карпатська індустріальна група 1926” на користування надрами в Івано-ФРанківській обалсті. 

Відповідне рішення суд прийняв 7 квітня.

З судового рішення відомо, що “Карпатська індустріальна група 1926” в грудні 2012 року отримала спецдозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр, в тому числі дослідно-промислову розробку родовищ вуглеводнів з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ). Мова йшла про площу Радавська в Івано-Франківській області.

Восени 2021 року Держгеонадра провело перевірку дотриманням фірмою правил використання надр. Під час перевірки були виявлені порушення. Зокрема, було встановлено, що ділянці не проводилися передбачені спецдозволом роботи. Мова йде про пошук та розвідку нових покладів нафти та газу. Також не виконувалися затверджені План робіт та Угода про умови користування надрами.

За результатами перевірки фірмі була надано місяць на усунення порушень, а вже у останній день 2021 року Держгеонадра зупинили дію спецдозволу “Карпатська індустріальна група 1926” та знову пролонгувала  час для усунення порушень (а потім ще раз). Попри це фірма не надала жодних доказів про усунення порушень або про спроби це зробити. В результаті, Держгеонадра звернулися до суду, який позов задовольнив та прийняв рішення анулювати спецдозвіл “Карпатська індустріальна група 1926”.

Власниками ТОВ “Карпатська індустріальна група 1926” є Василь Стець та ізраїльська фірма «Скорпіо інвестментс (А.В.) Лтд». Перед отриманням спецдоволу в 2012 році вона замінила в переліку власників фірми кіпрську “Zinest Holdings”. Останню журналісти Bihus.info повязували з авторитетним львівським бізнесменом Василем Сваричевським, який був близьким до колишнього заступника голови Держгеонадр Максима Карпіна. Останній керував надрами після Революції Гідності, коли квота на управління цією сферою економіки відійшла представникам партії “Свобода”. Карпін був директором “Львівського іподрому”, співвласниками якого є Сваричевський та Стець.

Залиште відповідь