У Кривому Розі райвідділ освіти переплатить посереднику 21-25% на закупівлі м’яса за 1,7 мільйона
10.04.2023   //   136 Переглядів

Відділ освіти Покровської районної ради (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.) 10 квітня  уклав угоду з “МПС-С”вартістю на закупівлю м’яса за 1,7 млн грн.

Інформація про закупівлю міститься в системі «Прозорро». Компанія була єдиним учасником торгів, тому замовник погодився на запропоновані нею ціни.

Для навчальних закладів району відділ освіти замовив 10,5 тонн м’яса: 6 тонн курячого філе, 4 тонни свинини і 0,5 тонни яловичини. Строк поставки товару – до кінця вересня 2023 року. ТОВ “МПС-С” буде поставляти м’ясопродукти за такими розцінками:                     

  • Куряче філе охолоджене за ціною 159 грн/кг;
  • М’ясо яловичини крупнокускової охолодженої за ціною 215 грн/кг;
  • М’ясо свинини крупнокускової охолодженої за ціною 160 грн/кг.

Моніторинг оптових цін на м’ясо на інших закупівлях показав суттєве завищення цін постачальником для криворізьких освітян. Так, лікарня №9″ в Дніпрі провела запит ціни на філе куряче охолоджене. Вартість курячого філе склала 119 грн/кг. , або на 25% дешевше. На всій партії філе для покровського відділу освіти це вже 240 тис грн. можливої переплати.

Національний інститут раку купує яловичину по 169 грн/кг., або на 21% дешевше. Така ціна можлива завдяки конкуренції, бо закупівля зібрала шість учасників. Криворіжці ж переплатять за яловичину по 46 гривень на кілограмі. Загалом, можлива переплата на партії складе 23 тис. грн. 

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни закупив свинину за ціною 125 грн/кг, обо на 22% дешевше закупівлі в Кривому Розі. Постачання буде відбуватися протягом року. У порівнянні з криворізькими цінами, економія на кожному кілограмі м’яса склала 35 грн. Якби в Покровському районі була конкуренція, то можна було б зекономити ще 140 тис. грн.

Відсутність конкуренції на закупівлі може бути пов’язано з тендерними вимогами замовника. Зокрема, тендерний комітет відділу освіти затребував у підрядників купу довідок, низку сертифікатів Системи управління безпечністю харчових продуктів, кілька експертних висновків та актів Держпродспоживслужби.   

У складі тендерної документації ТОВ “МПС-С” надало експертні висновки Кіровоградської державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Філе куряче з партії 42,6 кг пройшло експертизу на визначення вмісту токсичних елементів, пестицидів, антибіотиків, гормональних препаратів та інших речовин в листопаді-грудні 2020 року, про що свідчить Експертний висновок №9571. На відповідність нормам ДСТУ курятину перевірили на початку січня 2022 року, а на ГМО партію філе перевірили в кінці січня 2022 року.

Яловичина має Експертний висновок щодо наявності пестицидів та антибіотиків №9649, датований груднем 2020 року. Зразок був взятий на дослідження з партії м’яса вагою 45 кг 24 листопада 2020 року.

Свинина також проходила дослідження на вміст токсичних елементів в листопаді-грудні 2020 року – в тендерній документації учасника це підтверджується Експертним висновком № 9568 від 1 грудня 2020 року.

Замовник всіх досліджень ФОП Олександр Кравченко з Кропивницького. Tepмiн дiї експертних висновків вказано до закінчення термінів реалізації продукції.  

Для транспортування м’яса ТОВ “МПС-С” орендувало два автомобілі – Opel Movano та Renault Master. Власник авто ФОП Володимир Постернак. Він для тендеру теж надав Експертний висновок №635 про проведення вимірювання потужностей гамма-випромінювання.    

Всі ці висновки вже фігурували в тендерних документах на інших закупівлях в пропозиціях інших учасників.

 Наприклад, на яловичину та філе – на тендері в Авіаколеджа в 2022 році в складі тендерної пропозиції ФОП Олександр Огурцов. На тому ж самому м’ясному тендері конкурентка Огурцова ФОП Юлія Кравченко, демонструвала той самий експертний висновок на випромінювання автомобілів від уже знайомого нам ФОП Володимир Постернак. 

З 2023 року тендер на постачання м’яса в Авіаколедж вартістю 2,4 млн. грн., який дивним чином також відбувся без участі конкурентів, виграло ТОВ «МПС-С». В складі тендерної документації підприємство надало весь комплект експертних висновків, що в і в м’ясній закупівлі, яку провели освітяни Покровського району. До речi, ціни там також були вищі у порівнянні з іншими закупівлями.  

Зазначимо, що підприємниця Юлія Кравченко приходиться жінкою замовнику експертиз Олександру Кравченку. Всі вони – і родина Кравченків, і Постернак, і Огурцов, і ще кілька пов’язаних підприємців, – раніше дуже плідно працювали на тендерах Покровського району, а також на тендерах Тернівського району та на Кіровоградщині. Не помітити схожості їхніх документів можна лише у разі, якщо дуже сильно намагатися не розгледіти їхніх зв’язків. Тим більш, що про це «кубло кіровоградських підприємців» писали і місцеві журналісти, і сайт Наші Гроші.

В 2023 році жоден з цих м’ясних ФОП’ів не вийшов на тендери в північній частині Кривого Рогу, хоча в 2022 році вони отримували прямі підряди-замовлення на постачання м’ясної продукції від Покровського та Тернівського відділів освіти.

Тут варто нагадати, як кількома роками раніше Антимонопольний комітет прибрав з криворізького тендерного поля пов’язаних між собою м’ясних ФОП’ів. Підприємці, розігруючі між собою закупівлі, мали ідентично оформлені документи і спотворювали результати торгів. Про це можна почитати в блозі Тетяни Коріненко на Dozorro. З них двоє підприємців вибули з Прозорро в 2020 році – ФОП Світлана Кравченко та ФОП Володимир Лещенко. Ще один було дискваліфіковано за антиконкурентні дії в Покровському районі в жовтні 2022 року. Нагадаємо, що під покарання АМКУ потрапила депутатка-підприємниця від партії «Слуга народу» Катерина Шиян, яка раніше працювала бухгалтеркою на скандально відомому підприємстві «Хладон».

Саме після дискваліфікації Катерини Шиян в останні 9 місяців  ТОВ «МПС-С»закріпилося на криворізьких тендерах, а по деяких позиціях навіть отримало майже монопольне положення. 

ТОВ “МПС-С” зареєстровано в 2019 році. Спочатку компанія працювала в сфері торгівлі та виробництва товарів для промисловості. З серпня 2022 року фірма працює в сфері неспеціалізованої оптової торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. На Прозоро вийшла лише з червня 2022 року. Проте за цей час вже перемогла у 247 закупівлях на суму 74,76 млн грн. і підписала 241 договір.

Вперше Наші Гроші. Регіон звернули увагу на ТОВ «МПС-С» в листопаді 2022 року, коли відділ освіти Покровського району придбав у підприємства печі-буржуйки за найдорожчими цінами. Далі фірма попалася на поставках продуктів харчування за вдвічі завищеними розцінками. Потім була серія матеріалів про цінове нахабство ТОВ «МПС-С» у «Криворізького центру розслідувань».

За даними YouControl, компанія належить Олександру Гліжинському. Цей чоловік також є співвласником кількох промислових компаній, у тому числі ТОВ “ДСД плюс”. З 2016 по 2019 керівником цієї фірми був Володимир Захарченко – народний депутат від партії «Слуга народу». Співзасновниками ТОВ «ДСД плюс» значиться «Завод бурової техніки ДСД», на якому Захарченко до свого походу у велику політику значився директором по безпеці.

Сам Захарченко балотувався в парламент від Тернівського та Покровського районів і 13 років віддав роботі в Тернівському районі, де пройшов шлях від оперуповноваженого кримінального розшуку до начальника кримінальної поліції. 

 

Залиште відповідь