Суд арештував iPhone митрополита Феодосія, якого СБУ підозрює у виправдовуванні росіян
08.04.2023   //   65 Переглядів

Соснівський райсуд Черкас арештував особисті речі керівника Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату Феодосія.

Про це йдеться в ухвалі суду.

За судовими матеріалами, арешт накладено на мобільний телефон «IPhone 12 Pro» із хмарним накопичувачем «My Cloud Home» та на книгу «Монастырь Святого Владимира в Херсонесе», видану в Сімферополі.

Арешт накладено в межах розслідування кримінальної справи, якою займається СБУ. Слідчі стверджують, що чоловік на ім’я Сергій Рудоман адмініструє інтернет-ресурсу Черкаської єпархії УПЦ, де розміщуються матеріали, що мають ознаки виправдовування збройної агресії росії проти України. Його безпосереднім керівником є Феодосій.

Слідство клопотало про арешт телефонів Рудомана та Феодосія, оскільки там можуть зберігатися паролі й логіни від церковного інтернет-ресурсу. Майно було виявлено під час обшуку 16 лютого.

Адвокати церковнослужителів намагалися скасувати це рішення в апеляційний інстанції, однак суд залишив скарги без задоволення.

Зазначимо, що в лютому СБУ повідомила про підозру Феодосію за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників).

У квітні Феодосій отримав другу підозру. Тепер за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

За інформацією слідства, у 2020 році він віддав розпорядження створити в єпархії новий відомчий сайт за шаблоном РПЦ. Під час його розробки було використано російське програмне забезпечення, яке дозволяло ретранслювати деструктивний контент з прокремлівських інтернет-ресурсів. Серед них – «patriarchia.ru» та «pravoslavie.ru», на яких пропагандисти РПЦ виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини рашистів.

Залиште відповідь