Відділи освіти Кривого Рогу продовжують купувати Старлінки, їх ціна на з грудня впала вдвічі  
05.04.2023   //   83 Переглядів

Відділ освіти Довгинцівської та Центрально-Міської районних рад Кривого Рогу придбали обладнання супутникового зв’язку Starlіnk у ФОП Кузьменко. В Довгинцівському районі побільшає на два термінали для супутникового інтернету, а в Центрально-Міському – на один.

Обидві закупівлі проведені без використання електронної системи «Прозорро».

Вартість одного терміналу 32 тис. 625 грн. Строк поставки обладнання – до 15 травня 2023 року.

Продавець ФОП Юлія Кузьменко з села Сушки, що на Черкащині. Вона зареєструвалася як приватна підприємниця в кінці грудня 2022 року. На «Прозорро» вона не виходила. Проте вже в березні 2023 року ФОП Кузменко уклала дві угоди на продаж трьох комплектів обладнання супутникового зв’язку Starlіnk для криворізьких закладів освіти. І це поки що єдиний її досвід участі у закупівлях.

Нагадаємо, що це не перші спроби криворізьких освітян придбати обладнання супутникового зв’язку Starlіnk. В кінці грудня 2022 року 40 терміналів для супутникового інтернету Starlink без торгів придбав департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради для обладнання «Пунктів незламності». Ціна одного Старлінку складала скандлальні 65 тис. грн. В департаменті таку високу ціну пояснили тим, що обладнання закупили з технічним та абонентським 8-місячним обслуговуванням, проте документів на підтвердження такого обслуговування не надали.

Вже в січні департамент освіти і науки купував 12 Starlіnk’ів на відкритих торгах. Ціна за один термінал впала до 27 тис. 777 грн. Загалом за право продати обладнання для супутникового інтернету змагались аж 12 учасників. Абонплата від продавця вже не вимагалась.

В березні 2023 року Старлінк придбав відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради. Продавець ФОП Лахнов. Ціна терміналу 27 тис. 600 грн. Також ФОП Лахнов на стадії укладання угоди із відділом освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради. Чиновники замовили 4 термінали по 24 тис. грн. за кожен.

Залиште відповідь