У Кропивницькому суд відправив за грати підозрюваного в держзраді
31.03.2023   //   60 Переглядів

Ленінський райсуд Кропивницького 30 березня обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави 55-річному мешканцю Кропивницького району Кіровоградської області, підозрюваному у держзраді.

Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Регіон».

Згідно з матеріалами справи, 18 жовтня 2022 року на «Телеграм» підозрюваного Дмитра Г. написав росіянин, який запропонував йому за гроші співпрацювати з РФ. Той погодився та з 20 жовтня почав надсилати відомості про об’єкти критичної інфраструктури, дислокацію військової техніки на території Кіровоградської області.

Слідство задокументувало, що 22 жовтня чоловік переслав у «Телеграмі» відео із залізничним вокзалом, прилеглими будівлями та відомостями про їхню охорону.

26 жовтня підозрюваний надіслав відео, де знято приміщення казарм для військових, залізничний вокзал та військову техніку ЗСУ.

Вже 30 жовтня Дмитро Г. надіслав два відео, на яких зображено військову частину.

У березні 2023 року чоловік продовжив протиправну діяльність та надіслав відео переміщення військової техніки ЗСУ. 29 березня він отримав завдання відзняти ангари місцевого аеропорту та навчального закладу й 30 березня прибув до їхнього розташування. Після чого чоловіка затримали співробітники СБУ.

Підозрюваному інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України. Йдеться про надання іноземній державі або її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану.

За такі дії передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічного позбавлення волі з конфіскацію майна. Згідно з вимогами КПК, у справах щодо держзради застосовується запобіжний захід лише у вигляді тримання під вартою. Також суддя має право не визначати заставу виходячи з ризиків та інших обставин, що враховуються під час обрання запобіжного заходу.

Розглянувши клопотання слідчого СБУ, суддя Ленінського райсуду Катерина Юр’єва ухвалила запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці без права внесення застави.

Залиште відповідь