Антимонопольний комітет змусив Криворізький виконком прибрати дискримінаційні вимоги при закупівлі паперу
30.03.2023   //   64 Переглядів

13 березня 2023 року виконавчий комітет Криворізької міської ради оголосив тендер на придбання паперу на суму 1 млн. 096 тис. 780 грн.

Інформація про закупівлю міститься в системі «Прозорро».

Закупівля оголошена за процедурою «відкриті торги з особливостями». Загалом чиновники замовили 5000 пачок паперу А4 та 100 пачок паперу А3.

Вже на етапі подання пропозицій потенційні учасники ТОВ “Торгово-Виробнича Група Український папір” та ТОВ «Офіс комфорт» виявили, що технічні параметри до паперу А4 та А3 були встановлені для обмеженого обсягу торговельних брендів паперу і такі технічні вимоги є дискримінаційними.

Учасники звернулися до замовника щодо можливості внесення змін до технічних параметрів, щоб якомога більше учасників могли запропонувати еквівалент і конкурентні ціни.

Проте виконавчий комітет Криворізької міської ради відмовив і ТОВ “Торгово-Виробнича Група Український папір”, і ТОВ «Офіс комфорт», не погодившись на внесення змін.

Тоді ТОВ “Торгово-Виробнича Група Український папір” звернулося із скаргою  в Антимонопольний комітет України на дискримінаційні вимоги Криворізького виконкому. Учасник проаналізував та порівняв продукцію всіх виробників паперу, додав їхні сертифікати якості  і надав детальне роз’яснення щодо своєї скарги. Скаржник зазначив, що технічні характеристики паперу, замовленого Криворізьким виконкомом, відносяться лише до паперу виробництва однієї компанії. При цьому надати еквівалент вказаному паперу неможливо, оскільки відсутній будь-який інший виробник, що може запропонувати аналогічний папір з такими ж технічними характеристиками у їх сукупності, що вимагає замовник в документації. Саме такі вимоги є дискримінаційними по відношенню до учасників і встановлені замовником неправомірно з метою обмеження конкуренції серед учасників в даному тендері.

АМКУ погодився із скаржником і зобов’язав виконавчий комітет Криворізької міської ради внести зміни до тендерної документації, щоб усунути порушення. Наразі дана закупівля призупинена.

Додамо, що при закупівлі паперу у минулому році, один з учасників також подавав скаргу до Антимонопольного комітету, проте виконком відхилив всі економічно вигідні пропозиції і обрав учасника із найдорожчою пропозицією.

Залиште відповідь