Договір на реконструкцію шкільного стадіону в селі на Закарпатті за 18 мільйонів визнали недійсним 
27.03.2023   //   86 Переглядів

Господарський суд Закарпатської області визнав недійсним договір підряду, укладений між Вільховецькою сільською радою Тячівського району Закарпатської області та ТОВ «КІК» щодо реконструкції шкільного стадіону.

Про це свідчить рішення суду від 18 січня.

Вільховецька сільська рада 23 квітня 2021 року замовила ТОВ «КІК» реконструкцію шкільного стадіону Добрянської ЗОШ I-III ст. в с. Добрянське Вільховецької сільради за 17,65 млн грн.

На торгах єдиним конкурентом переможця було ТОВ “Карпат-груп”, чия пропозиція була дешевшою – 16,29 млн грн. Водночас, її відхилили.

Держаудитслужба знайшла низку порушень під час проведення тендеру, і прокуратура в інтересах аудиторів звернулася до суду, аби той визнав недійсним договір підряду.

З’ясувалося, що тендерний комітет незаконно змінив своє рішення на проведення відкритих торгів, додавши вимогу щодо надання учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії.

Окрім того, суд встановив ще низку порушень під час проведення закупівлі.

Зокрема, технічне завдання до тендерної документації містило посилання на виробника шпаклівки мінеральної, штукатурки акрилової, гідроізоляції «Ceresit» та посилання на виробника дренажних насосів «Grundfos Unilift», без обґрунтування необхідності використання товарів саме цих виробників під час виконання реконструкції.

Крім того, з порушенням ТОВ «КІК» надало довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази (переможець не надав підтверджуючих документів на два екскаватори та бульдозер). А надана у складі тендерної пропозиції довідка про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, не містила інформації щодо наявності у ТОВ «КІК» працівників будівельних професій, які здобули спеціальну освіту і мають необхідну спеціальність.

Також у складі тендерної пропозиції ТОВ «КІК» відсутній лист згоди на обробку персональних даних

Тобто, пропозиція «КІК» на момент її подання не відповідала кваліфікаційним критеріям замовника, умовам тендерної документації та підлягала відхиленню.

Дослідивши і інші виявлені аудиторами порушення, суд визнав недійсним протокол засідання тендерного комітету Вільховецької сільської ради від 01.04.2021, а також визнав недійсним договір підряду, укладений 23.04.2021 між Вільховецькою сільською радою та ТОВ «КІК» щодо реконструкції шкільного стадіону Добрянської ЗОШ I-III ст. в с. Добрянське.

Згідно з «Прозорро», з боку Вільховецької сільради договір підписав сільський голова Михайло Цірик, а з боку «КІК» – директор Сергій Сойма, якому належить підприємство.

 

 

Залиште відповідь