За несплату 408 тисяч штрафу ФОПу-”змовнику” присудили заплатили вдвічі більше
24.03.2023   //   61 Переглядів

Господарський суд Тернопільської області приставши на аргументи Південно-Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України вирішив задовольнити позов АМКУ та зобов’язати ФОПа Федака Степана Михайловича виплатити 816 тисяч гривень. Відповідне рішення було оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень 22-го березня.  

Розглянувши матеріали справи і дослідивши докази судом було встановлено, що 8-го жовтня 2021 року Адмінколегією Південно-Західного міжобласного територіального відділення АМКУ було прийнято рішення, яким визнано, що Фізична особа-підприємець Федак Степан Михайлович вчинив порушення передбачене п.1 ст.50 та п.4 ч.2 ст.6 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, а саме антиконкурентних узгоджених дій, шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у відкритих торгах. Простіше кажучи – змова для отримання перемоги в публічних закупівлях. Антимонопольниками було доведено загалом участь підприємця у 6 таких епізодах змови. Тож загальна сума штрафних санкцій, які було накладено на ФОПа склали 408 тисяч гривень. 

Відповідно до чинного законодавства особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про його накладення. Як вказує позивач та підтверджується матеріалами справи, текст відповідного рішення АМКУ було відправлено відповідачу з супровідним листом від 18 жовтня 2021. Проте, зазначений лист був повернутий поштовим відділенням з відміткою “За закінченням терміну зберігання”. Оскільки відповідач по справі фактично не отримав листа і не міг ознайомитись з його вмістом АМКУ 09 грудня 2021 звернулось до Газети Кабінету Міністрів України “Урядовий кур’єр” з проханням оприлюднити інформацію про прийняте рішення. У підсумку 24-го січня 2021 року в газеті “Урядовий кур’єр” було оприлюднена необхідна інформація. 

Оскільки відповідач у встановлений строк не надав доказів виконання рішення АМКУ щодо сплати штрафу в добровільному порядку, позивач звернувся з даним позовом до суду про стягнення 408 000 грн штрафу та 408 000 грн нарахованої пені. 

Враховуючи всі обставини справи, а також відсутність заперечень зі сторони відповідача, суд прийняв рішення задовольнити позов та стягнути з ФОПа Федака Степана Михайловича 816 тисяч гривень.

Степан Федак зареєструвався як ФОП у квітні 2018-го року . За цей час встиг підписати через Prozorro 34 договори на 5,01 мільйонів гривень. При чому 9 дрібних контрактів підприємець отримав вже після рішення АМКУ. 

Залиште відповідь