Лікарня Кривого Рогу через дискримінаційну вимогу переплатить за медикаменти (додано)
22.03.2023   //   132 Переглядів

16 березня  2023 року КП “Криворізька міська клінічна лікарня №2” Криворізької міської Ради повідомило про намір підписати два договори на постачання ліків із ТОВ “Модерн-Фарм”.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Тендер на закупівлю лікарських засобів на 13,9 млн. грн. за трьома лотами лікарня оголосила ще 1 березня. Участь у закупівлі за першим та другим лотом взяли дві компанії:

  • ТОВ “СТМ-Фарм” з пропозицією 1,46 млн. грн. за пешим лотом та 3,71 млн. грн. за другим;
  • ТОВ “Модерн-Фарм” з пропозицією 1,94 млн. грн. за першим лотом та 4,88 млн. грн. за другим.

В тендерній документації замовник вписав умову надання учасниками у складі тендерної пропозиції так званого авторизаційного листа. Потенційні постачальники ліків мають надати оригінал гарантійного листа виробника (представника, представництва, філії виробника), яким підтверджується можливість поставки предмета закупівлі кількість якого перевищує 100 одиниць. 

Нагадаємо, що у 2018 році Міністерство охорони здоров’я та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільним листом не рекомендувало замовникам висувати вимоги до надання гарантійного листа. Така вимога суттєво обмежує конкуренцію та дає можливість замовнику відхиляти учасників, коли третя особа вирішує надати такий документ учаснику або не надати.

Саме за відсутність оригіналу цього листа  була відхилена в першому лоті пропозиція ТОВ “СТМ-Фарм”, що на півмільйона гривень дешевші від пропозицій ТОВ “Модерн-Фарм”.

А от у другому лоті ТОВ “СТМ-Фарм” відхили через те, що компанія запропонувала медичний препарат Омепразол від виробника, який випускає цей медикамент без розчинника, що не відповідає медико-технічним вимогам замовника. При цьому  конкурент-переможець ТОВ “Модерн-Фарм” запропонував аналог Омепразолу – грецький Еселан, який взагалі не пройшов державну реєстрацію, і замовника це цілком задовольнило. Переплата на другому лоті складає більше мільйона гривень. Загалом на двох лотах лікарня переплатить постачальнику більше півторам мільйона гривень.  

ТОВ «СТМ-Фарм» зареєстровано у Дніпрі  у 2020 році. Директором фірми є Наталія Сухобрус, а засновниками – Олександр Дитятковський і дніпровське фармацевтичне ТОВ «БаДМ», яке через компанію «Ліорко Інвестментс Лімітид» («Liorco Investments Limited», Кіпр) належить Олександру Суходольському та Олександру Дитятковському.

БаДМ – один з найбільших дистриб’юторів ліків в Україні, працює на ринку з 1994 року. 

ТОВ “Модерн-Фарм” працює на ринку з 2021 року, зареєстровано у Києві. Засновником фірми є жителька селища на Харковщині Моісеєнко Яна Анатоліївна. Згідно тендерної документації учасника, аптечні пункти ТОВ “Модерн-Фарм” знаходяться у місті Харків. За вказаними адресами базуються аптеки ТОВ “Укрера”

Додано

Медичний препарат “Еселан” був зареєстрований через тиждень після відмови у держреєстрації 14 грудня 2022 року за процедурою екстреної державної реєстрації. Він отримав реєстрацію на 1 рік за умовою відпуску за рецептом. Препарат не підлягає рекламуванню.

Залиште відповідь