Київрада готується віддати більше 2 гектарів в колишньому лісі сімейній фірмі свого депутата
22.03.2023   //   109 Переглядів

Київська міськрада планує розглянути проєкт рішення щодо поновлення простроченого договору оренди більше 2 га землі в районі Броварського проспекту для ТОВ “Будівельні технології груп”. 

Про це написав Іван Кулик для “КиївВлади”.

Відповідний проєкт рішення №08/231-242/ПР від 27 січня 2022 року було винесено на затвердження міськради під час пленарного засідання, яке відбулося 2 березня 2023 року. Але тоді депутатський корпус прийняв рішення перенести розгляд цього документу. Мова йде про ділянку в Дніпровському районі біля об’їзної дороги Броварів площею 2,2123 га з цільовим призначенням “для будівництва та експлуатації об’єктів відпочинку населення з готелем та ресторанним комплексом” (кадастровий номер – 8000000000:66:480:0001). Цю землю столична міськрада передала ТОВ “Будівельні технології плюс” своїм рішенням №1588/4421 від 27 грудня 2007 року в оренду на 10 років, орендна угода була укладена між Київрадою і вказаною компанією 24 квітня 2008 року. Відповідно, термін її дії закінчився 24 квітня 2018 року. 

Початковим варіантом проєкту рішення, який на розгляд Київради подали заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Оленич і Департамент земельних ресурсів КМДА, було запропоновано поновити договір оренди на 5 років. Втім, ще 23 лютого 2022 року комісія міськради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин підтримала звернення ТОВ “Будівельні технології плюс” щодо “збільшення цього терміну” до 10 років. Як повідомляється у пояснювальній записці до проєкту рішення, будівництво на цій ділянці не розпочато “у зв’язку з поганим інвестиційним кліматом”. Разом з тим, уточнюється, що наразі “розробляється відповідна проєктна документація”.

Примітно, що поруч із цією землею знаходиться ділянка площею 3,9 га (кадастровий номер – 8000000000:66:480:0002), яку в столичної громади орендує компанія зі схожою назвою – ТОВ “Будівельні технології плюс”. Цю землю міськрада відводила на тому ж пленарному засідання 27 грудня 2007 року, але для “будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд та об’єктів соціальної інфраструктури та комплексного обслуговування населення”. При здійсненні даного землевідводу Київрада часів Черновецького також виключила цю ділянку з лісових площ Дніпровського лісництва та із землекористування КП “Дарницьке лісопаркове господарство”. В червні 2021 року столична міськрада погодила поновлення договору оренди вказаної ділянки для ТОВ “Будівельні технології плюс” на 10 років. Тоді стало відомо, що ця земля також не забудована через “інвестиційний клімат” і що орендар розробляє відповідну проєктну документацію.

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Будівельні технології груп” і ТОВ “Будівельні технології плюс” були зареєстровані фактично за півроку до отримання в оренду вищезгаданих ділянок – у липні 2007 року. Засновницею, керівницею та одноосібною власницею обох компанії є мешканка Києва Вікторія Царенко – дружина депутата столичної міськради Михайла Царенка (обирався від “ОПЗЖ”, наразі позафракційний).

Система Youcontrol відносить до неформальної “групи родини Царенків” близько двох десятків компаній в сфері будівництва, нерухомості, надання послуг у сфері соціальних комунікацій та туризму. Ключовими особами даної групи, крім Михайла та Вікторії Царенків, є Дмитро Царенко, який є братом вищезгаданого депутата міськради.

Михайло Царенко має значний досвід роботи на керівних посадах у різних державних і комунальних структурах столиці та Київської області. При цьому, протягом усієї управлінської кар’єри цього депутата міськради переслідують різні скандали з корупційним підтекстом. Зокрема,, у 2012-2014 роках Михайло Царенко був генеральним директором КО “Київзеленбуд”. Тоді саме з його ім’ям була пов’язана гучна історія про заміну дорогих італійських каштанів для Хрещатика на “звичайні дешеві”. 

Залиште відповідь