У справі переправлення призовників за кордон двоє з восьми підозрюваних переховуються, більшість вийшли з-під варти
21.03.2023   //   111 Переглядів

На початку березня Ленінський райсуд Кропивницького продовжив запобіжні заходи шістьом підозрюваним у переправленні призовників за кордон, ще двоє перебувають у розшуку.

Про це стало відомо з ухвал суду.

Згідно з матеріалами справи, у серпні 2022 року уродженець Запоріжжя вирішив заробити на нелегальному переправленні чоловіків призовного віку за кордон. Він створив злочинну групу, до якої залучив сімох осіб: співкерівника, адміністратора, двох операторів, двох посібників, для виготовлення підроблених документів та кур’єра.

У рамках цієї діяльності вони створили в Телеграмі канал, де розміщали оголошення про подібні послуги. Оператори приймали «замовлення» від «клієнтів», надалі інші учасники злочинної групи робили підроблені документи, давали вказівки та консультації охочим виїхати з країни.

Співробітники управління СБУ у Кіровоградській області задокументували низку таких фактів з допомогою залучених до таємного співробітництва громадян. Під час спеціального слідчого експерименту, що проводився під контролем СБУ, громадянин звернувся до цих ділків. Йому поставили вимогу надати 500 доларів та документи. Надалі йому «Новою поштою» передали документи, необхідні для виїзду за кордон, а він під час зустрічі з їхнім кур’єром у Львові віддав раніше обумовлені 6000 доларів. Керуючись настановами цих осіб «агент» перетнув державний кордон України в пункті пропуску «Мостиська» до Республіки Польща на потягу «Київ – Перемишль».

Під час ще одного подібного епізоду інший «клієнт» передав 12000 доларів. У листопаді 2022 року шістьох з восьми фігурантів затримали правоохоронці.

Згідно з матеріалами справи, організатору та його помічнику висунули підозру за ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.4 ст.28 (вчинення злочину у змові), ч.3 ст.332 (незаконне переправлення осіб за кордон, здійснене злочинною групою з корисливих мотивів) ККУ. Також це кримінальне провадження розслідується й за ст. 111 (державна зрада), але за нею підозру наразі не оголосили.

Організатор з співкоординатором переховуються за кордоном. Суд дав дозволи на їхнє затримання з метою приводу до суду для обрання запобіжного заходу, їх оголошено у внутрішньодержавний розшук, а також через Інтерпол.

Решта учасників групи отримали запобіжні заходи. Зокрема, у листопаді минулого року Ленінський райсуд Кропивницького обрав запобіжний захід у вигляді застави уродженцю Запоріжжя. Прокуратура оскаржила це в Кропивницькому апеляційному суді, який ухвалив тримання під вартою, проте й можливість внесення застави у сумі 1 млн 240 тис. грн. Підозрюваний вніс ці кошти та вийшов із СІЗО. 8-го березня Ленінський райсуд продовжив йому термін покладених обов’язків, передбачених при заставі: прибувати на вимогу до слідчого, не спілкуватися зі свідками, здати паспорти.

Також 8-го березня Ленінський райсуд продовжив запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту уродженці Херсона, яка брала участь в діяльності цієї групи. Нині вона проживає у Львівській області.

Того ж дня суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою уродженцю Запоріжжя, який входив до цієї злочинної групи. Також судом визначена застава в 1 млн 81 тис. грн. До речі, застава визначалась і раніше, та схоже, він досі не назбирав на неї гроші.

Цілодобовий домашній арешт суд продовжив ще одному фігуранту із Запоріжжя.

Підозрювана у цій справі мешканка Мелітополя Запорізької області на початку розслідування отримала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, або заставу у сумі 300 прожиткових мінімумів. Проте через апеляційний суд змогла зменшити заставу до 120 прожиткових мінімумів, що складає 322 тис. грн. Ці кошти вона внесла та вийшла із СІЗО. 9-го березня Ленінський райсуд продовжив термін покладених на неї обов’язків, передбачених при внесенні застави: не спілкуватися зі свідками, здати паспорти, з’являтися до слідчого.

Щодо ще однієї підозрюваної прокуратура чомусь не підтримала власне ж клопотання про продовження запобіжного заходу і суд його відхилив.

У підсумку, двоє керівників злочинної групи переховуються за кордоном, двоє фігурантів вийшли з-під варти внісши заставу, троє мають нічний, цілодобовий арешт, тримання під вартою. Ще щодо однієї підозрюваної ситуація не зрозуміла. Станом на березень у справі триває досудове розслідування.

 

Залиште відповідь