Водоканал Зеленодольська на Дніпропетровщині замовив озеленення на 2 мільйона
20.03.2023   //   366 Переглядів

КП «Зеленодольский міський водоканал» планує на 2 мільйона гривень замовити розсадницької продукції у підприємців з Заходу України. 16 березня комунальники повідомили про намір підписати із ними договори. 

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями».

Закупівлю розбили на 4 лоти:

  • Листяні дерева: яблуня, сакура, павловнія, катальпа, шовковиця, верба. Загалом 497 саджанців. Очікувана вартість 774 тис. 500 грн.
  • Хвойні рослини: ялинка, сосна, туя, кипарисовик, ялівець. Загалом 1111 саджанець. Очікувана вартість 734 тис. грн.
  • Листяні декоративні кущі: лаванда, самшит, троянда, хоста, гортензія, барбарис. Загалом 3190 саджанців. Очікувана вартість 393 тис. грн.
  • Однорічні квіти: петунія, сурфінія, колеуси, вербена, сальвія, цинерарія і бегонія. Загалом 7500 саджанців. Очікувана вартість 187,5 тис. грн.

Ціни за кожен саджанець у пропозиціях учасників торгів не вказані. Строк поставки саджанців дерев, кущів та квітів: до 15 квітня 2023 року.

Перші два лота із закупівлі дісталися ФОП Тетяна Камрадська з Коломиї. 21-річна жінка зареєструвалася як фізособа-підприємниця місяць тому – 15 лютого 2023 року. Вона вперше працює на Прозорро. Скоріш за все, це родичка Олександри Камрадської, яка має розсадник Питомник Green decor в місті Коломия та магазин на prom.ua.

Два інші лоти отримало ТОВ «Азалія нова», яке прописане у Львові. До серпня 2022 року фірма базувалася і працювала в Маріуполі. ЇЇ власниця Олена Павлюченко є патентним повіреним, продає квіткову продукцію як ФОП, а також вказана як керівниця «Асоціації підприємств зеленого господарства Донецької області”, яке засновано Маріупольським комунальним підприємством зеленого будівництва

ФОП Павлюченко продавала маріупольськім комунальникам саджанці квітів, а ТОВ «Азалія нова» займалося озелененням міста. В 2020 році купував розсаду у Павлюченко і Зеленодольський водоканал.

Із початком повномасштабного російського вторгнення в Україну Зеленодольськ піддався хаотичним масованим ворожим обстрілам. У місті пошкоджено приватні будинки, об’єкти міської інфраструктури та інші споруди. Зеленодольську громаду Дніпропетровської області включено до переліку постраждалих від російської агресії. До повномасштабного вторгнення посадові особи КП “Зеленодольський міський водоканал” були значно скромніші при закупівлі розсадницької продукції. Пріоритетність витрат на квіти та дерева під час війни в закупівлі не обгрунтовано.  

Залиште відповідь