Поки мисливці на війні Сумська облрада передала своєму депутату із забороненої ОПЗЖ 14 тисяч гектарів їх угідь
16.03.2023   //   118 Переглядів

Сумська обласна рада в лютому 2023 року передала в оренду ТОВ “МУ “Хантер” мисливські угіддя площею 14 тисяч гектарів. 

Про це йдеться в матеріалі “Суспільного”.

Угіддя передані в користування на 15 років, вони розташовані в Шосткинському районі Сумської області. 

Цими угіддями 25 років користувалося Шосткинське товариство мисливців та рибалок, але у липні 2022 року строк користування сплив. Голова цієї ГО, яка налічує пів тисячі осіб, Анатолій Лапін розповів, що за продовженням права на користування угіддями звертався іще 2 роки тому.

 “Агроліс та Держслігосп – користувачі землі, у своїх відповідях відмовили їхній організації на підставі того, що самі хочуть зайнятися мисливським бізнесом. Однак, зрештою передали землі приватному підприємству”, – розповіло “Сумпільне”. 

Мисливець Олексій Попов каже, що через громадську раду при облдержадміністрації вони зверталися до керівництва області, Кабінету міністрів і президента, щоб відтермінувати питання користування угіддями до завершення війни. Натомість, Ірина Кашпур — директорка обласного департаменту захисту довкілля, який погоджував передачу угідь, стверджувала, що не бачила звернення від Громадської ради, яке насправді зареєстроване в канцелярії Сумської облдержадміністрації ще 7 лютого.

Власником та директором ТОВ “МУ “Хантер” є Володимир Пилипейко – депутат Сумської облради від забороненої в Україні партії ОПЗЖ. Він розказав, що на отриманих угіддях буде, зокрема, розводити диких оленів, має вже оленячу ферму.

Експерт Громадської організації “Бюро аналізу політики” Віктор Бобиренко стверджує, що рішення Сумської обласної ради про передачу угідь приватній фірмі проголосоване з порушеннями, бо проект рішення не був оприлюднений за 20 днів, як того вимагає Закон: “Поки мисливці і рибалки воюють, захищають країну, тут хтось узяв і зробив несвітенне. Я не знаю, як після цього люди мусять голосувати за цих депутатів, а я нагадаю, проголосували і “Слуги народу”, і обласна організація “Батьківщина”, і всі Молотковські, колишні ОПЗЖ…”, – сказав Бобиренко. 

Від “Наших грошей”

ТОВ “Мисливські угіддя “Хантер” зареєстроване в березні 2021 року в селі Дібрівка Шосткинського району. Директором фірми вказаний Горбач Володимир Олексійович.Людина з таким ПІБ раніше очолювала митний пост “Хутір-Михайліський” в Сумській області.

Пилипейко власник ПП “Грант-Сервіс”, основним видом діяльності якого вказано виробництво дерев’яної тари. Скоріш за все, мова йде про піддони для будівництва. Він також співвласник ТОВ ”Форпост-Т”, що спеціалізується на роздрібній торгівлі паливом, та власник ТОВ “Стелліум-Ш”, в переліку діяльності якого, зокрема, розведення коней та інших копитних порід. В Дібрівці, де зареєстрована фірма, знаходиться кінно-спортивний клуб “Шостка”, власником якого є Пилипейко. Він також очолював ОПЗЖ в Шостці та входив до правління обласної організації цієї партії.

Залиште відповідь