Черкаський суд не став переглядати справу екс-прокурора, для виправдання якого нібито підкуповували свідків
16.03.2023   //   33 Переглядів

3 березня  Черкаський районний суд відмовив у задоволені заяви заступника керівника Офісу Генерального прокурора у перегляді справи екс-заступника керівника прокуратури міста Черкас Михайла Буджерака, якого обвинувачували у службовому підроблені  під час подій Революції гідності.

Інформація про це міститься у реєстрі судових рішень. 

За версією слідста, Михайло Буджерак, займаючи керівну посаду у місцевій прокуратурі, фабрикував матеріали справи проти осіб, затриманих наприкінці січня 2014 року поблизу Черкаської обласної адміністрації. Тоді мітингарі спочатку зайняли адміністративне приміщення та згодом були розігнані правоохоронцями. Паралельно з цим відбувалося затримання осіб, яких підозрювали в участі у тих подіях та підозрювали у спробах повалення державної влади. Процесуальним керівником у цих кримінальних справах був саме Буджерак.

Разом з тим,  у 2017 році Придніпровський районний суд виправдав екс-прокурора. Це рішення  також підтвердили і вищі судові інстанції, та у 2021 році воно набрало законної сили.

Нині Буджерак отримав посвідчення адвоката та здійснює відповідну професійну діяльність. Крім того, у 2020 році він балотувався до Черкаської обласної ради за списками партії ВО “Батьківщина”, паралельно здійснюючи юридичний супровід передвиборчої кампанії цієї політичної сили на  Черкащині.

У 2023  році столичні прокурори звернулися до Черкаської районного суду із заявою, аби переглянути справу екс-прокурора. Підставою для цього мали слугувати нововиявлені обставини, а саме той факт, що один із потерпілих від дій Буджерака надав неправдиві покази у суді, чим дозволив останньому уникнути покарання. Відповідний факт встановлено вироком Придніпровського районного суду наприкінці 2020 року. Згідно з текстом документу, чоловік надав неправдиві докази в обмін на грошові кошти необхідні для лікування його матері. 

Разом з тим, розглядаючи заяву прокурорів про перегляд справи, суд констатував факт, що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за статтями, інкримінованими Буджераку, сплили, тому можливості для перегляду його виправдувального вироку у світлі нововиявлених обставин відсутні.  

Залиште відповідь