Суд дав умовний термін реєстратору, який допоміг незаконно отримати землю в лісі вартістю 2 мільйона  
15.03.2023   //   92 Переглядів

У кінці 2022 року Хустський райсуд Закарпатської області призначив умовний термін кадастровому реєстратору Сергію Козіцькому, який через неналежне виконання свої службових обов’язків допоміг заявнику незаконно отримати у приватну власність 1,59 га землі у лісі. Про свідчить вирок суду.

На початку 2017 р. Козіцький був прийнятий на посаду Державного кадастрового реєстратора відділу у Міжгірському районі, Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

Як встановило слідство, у жовтні 2019 р. до кадастрового реєстратора для держреєстрації земельної ділянки у електронному варіанті надійшла заява громадянина та проект землеустрою щодо відведення у власність цьому громадянину землі площею 1,59 га для ведення особистого селянського господарства. Ділянка розташована в межах населеного пункту, урочище «Стаї» с. Пилипець, Міжгірського району.

Водночас, як з’ясувалося, земельна ділянка, яка підлягала виділенню громадянину у приватну власність, виділялася у контурі 1457 площею 2,6 га, у якому розташований ліс.

Згідно з матеріалами лісовпорядкування 2016 р., ця ділянка виділена громадянину з земель за цільовим призначенням – лісогосподарське призначення виділ №5 квартал №54 Пилипецького лісництва ДП «Верхньогірське ЛГ». Ця земля до 2016 р. використовувалася для ведення лісового господарства філією «Міжгірське лісове агропромислове господарство ДП «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств».

Тим не менш, у кінці 2019 р. кадастровий реєстратор вніс відомості до програмного забезпечення державного земельного кадастру, сформував земельну ділянку, яка передається у приватну власність для ведення особистого селянського господарства з категорії земель «сільськогосподарського призначення», скріпивши вказану інформацію особистим підписом та особистим цифровим підписом. Цій ділянці був присвоєний кадастровий номер 2122485200:09:001:0164 площею 1,59 га. Після чого було надано витяг з Державного земельного кадастру.

29 квітня 2020 року право власності на дану земельну ділянку було зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно громадянином, що звертався до Козіцького.

Ринкова вартість земельної ділянки за кадастровим номером 2122485200:09:001:0164 площею 1,59 га, наданої у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, станом на час реєстрації права власності становила 2 млн грн.

Таким чином, Козіцький неналежно виконав свої службові обов`язки, не перевірив відповідність документів вищезазначеного проекту землеустрою вимогам законодавства, хоча мав таку можливість, і відповідно, не відмовив у реєстрації ділянки, хоча повинен був це зробити.

В результаті кадастровий реєстратор допустив відчуження земельної ділянки з земель державної власності, які відносяться до земель лісогосподарського призначення та знаходяться у постійному користуванні ДП «Верхньогірське ЛГ». Тобто Козіцький допустив неналежне виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тим самим вчинивши кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 367 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину.

В результаті суд призначив Козіцькому покарання у виді позбавлення волі на 2 роки з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування на рік, та звільнив його від відбування основного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину.

Згідно з даними Судової влади, рішення набрало законної сили.

Залиште відповідь