За незаконну вирубку буків на 1,3 мільйона лісник отримав умовний термін
13.03.2023   //   71 Переглядів

Хустський районний суд Закарпатської області за угодою зі слідством призначив майстру лісу Василю Довгію, який також є депутатом Горінчівської сільради Хустського району, два роки умовно за неналежне виконанні своїх службових обов`язків, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це свідчить вирок суду від 20 лютого.

У 2015 році директор ДП «Хустське ЛДГ» призначив Довгія на посаду майстра лісу Монастирецького лісництва підприємства.

Слідство встановило, що на території кварталу 33, виділів 5, 7, 9 Монастирецького лісництва було виявлено пні дерев без ознак відведення в рубку.

Суд зазначив, що майстер лісу зобов`язаний забезпечити додержання правил рубання лісу, побічного користування лісом, природоохоронних правил у лісах, здійснювати охорону лісу від незаконних рубок дерев тощо.

Водночас, починаючи з осені 2020 року по весну 2021, Довгій, коли робив обхід №3 майстерницької дільниці №1 Монастирецького лісництва, який складається з кварталів 24, 29, 32, 33 лісництва, не забезпечив охорони лісу, перевірку стану охорони лісу на предмет виявлення незаконних рубок дерев на території кварталу 33, виділів 5, 7, 9.

В результаті Довгій допустив незаконну рубку 128 дерев породи бук невстановленими досудовим розслідуванням особами у 2020-2021 роках. А це, в свою чергу, спричинило шкоду державним інтересам у сфері лісового господарства на 1,33 млн грн.

12 січня 2023 року між обвинуваченим та прокурором Ужгородської окружної прокуратури була укладена угода про визнання винуватості.

Згідно з угодою, Довгій, прокурор та захисник Іван Цар дійшли згоди про покарання, яке повинен понести обвинувачений, у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки з позбавленням права обіймати посади з числа посадових осіб держлісохорони строком на 1 рік.

При цьому сторони дійшли висновку про можливість звільнити Довгія від відбування покарання (позбавлення волі) з випробуванням зі встановленням іспитового строку.

Обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України – службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.

Суд затвердив цю угоду. Тобто призначив Довгію узгоджене сторонами покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки з позбавленням права обіймати посади з числа посадових осіб держлісохорони строком на 1 рік, і звільнив від цього основного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку, який суд визначив в 1 рік, не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки. Довгій повинен періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Залиште відповідь