Львівська податкова “заточила” тендер під улюблену фірму-завгоспа
13.03.2023   //   74 Переглядів

Головне управління ДПС у Львівській області 8 березня за результатами тендеру замовило фірмі «ПММ-Сервіс» комплексне обслуговування свого головного офісу у Львові та 23 філій по Львівській області на 14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік податківці замовили обслуговування автоматичних розсувних дверей, систем вентиляції, кондиціонування, водовідведення, тепло-, електро- і водопостачання, ремонт усього цього, прибирання приміщень і прибудинкових територій. Послуги будуть надавати у львівському офісі, а також в офісах 23 підрозділів в інших містах Львівщини.

Учасник тендеру мав надати акт огляду всіх приміщень. Тобто встигнути об’їхати 24 міста за дев’ять днів, адже тендер оголосили 17 лютого, а строк подання пропозицій спливав 26 лютого. При цьому замовник опублікував тендерну документацію великого обсягу у вигляді сканкопій у форматі .pdf. Анонімні фірми стали скаржитись на нечітке зображення та сторонні смуги. Вони просили опублікувати документацію в текстовому форматі, щоб не передруковувати, але замовник відмовився, бо .pdf також дозволено.

Анонімна фірма 21 лютого заявила, що вимога замовника щодо акту огляду всіх об’єктів є дискримінаційною. На той час залишалось п’ять днів до кінцевого строку.

Замовник 22 лютого відповів, що огляд об’єктів потрібен для розуміння обсягу робіт і формування ціни з урахуванням всіх необхідних обсягів матеріалів, робіт і послуг. Мовляв, це «мінімізує ризики виникнення непорозумінь на етапі укладання договору з переможцем закупівлі». Бо «перелік робіт та послуг достатньо масштабним та складним для прорахунку ціни тендерної пропозиції без попереднього огляду».

Анонімний учасник того ж дня заявив, що представники підрозділів замовника другий день відмовляють йому в огляді та підписанні актів огляду об’єктів, мотивуючи тим, що вони не проінформовані. На той час залишалось чотири дні до кінцевого строку. Замовник відповів, що працівників повідомлено і порадив звертатись у робочий час, окрім повітряної тривоги, під час якої нікого не приймають.

Очікувана сума складала 14,63 млн грн. На торги прийшло два учасники. «ПММ-Сервіс» подав на 3% дешевшу пропозицію в 14,25 млн грн, а «Гріффін Сервіс» – на 6% дешевшу пропозицію в 13,75 млн грн.

Однак дешевший «Гріффін Сервіс» відхилили, бо він надав акти огляду лише чотирьох об’єктів. Ще він додав непередбачене слово «цілодобовий» до опису поста, який мав забезпечувати роботу генератора у Львові. Отже, переможцем став «ПММ-Сервіс», який отримував такий підряд у минулому році. Причому тоді суперником був львівський ФОП Іванюк Йосиф Ігорович, який один-єдиний раз взяв участь в тендері.

Київський «ПММ-Сервіс» належить Ірині Мельник із Чернівців, а директором є Остап Хом’як-Дедишин зі Львова. Ще Мельник володіє і керує київською «Енерго-Трейд Лтд».

За даними системи «YouControl», до 2020 року засновником і директором «ПММ-Сервіс» був киянин Микола Колісніченко, причому тоді вона мала офіційну контактну електронну пошту «pmm@slavutich.com.ua». Ще раніше фірма була оформлена в смт. Слобожанське Дніпропетровської області. Тоді її засновниками були Віктор Огоренко з Дніпра та Інна Чернишова з окупованого Хрустального на Луганщині, а директоркою – Катерина Вовк.

Колись печатку «ПММ-Сервіс» вилучали в рамках кримінальної справи про викрадення двох чиновників, за якою колись визнав провину і був засуджений Геннадій Корбан – ексзаступник голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському. Разом із нею вилучали печатки кількох фірм зі словом «Славутіч» у назві, як в електронній пошті.

Із 2020 року «ПММ-Сервіс» отримала підрядів на 56 млн грн, переважно в податківців.

Столичний «Гріффін Сервіс» Максима Каримова раніше називався «Імпел Гріффін Сервіс». За даними сайту, фірма давно займається клінінгом, благоустроєм, технічним обслуговуванням, кейтерингом та іншим. Із 2016 року вона натендерила 168 млн грн.

Залиште відповідь