Бучанську школу на горезвісний Яблунській за 20 мільйонів відновлюватиме фірма-фігурант у справі про привласнення коштів 
13.03.2023   //   78 Переглядів

24 лютого 2023 року Відділ освіти Бучанської міськради уклав з ТОВ “Маскіра Буд” договір на проведення капремонту покрівлі та фасаду будівлі дошкільного відділення Бучанської початкової школи №11 по вул. Яблунська, 13 в Бучі за 19,89 млн грн.

Про це пише Альона Момот у виданні «Київвлада» з посиланням на «Прозорро».

Згідно з договором, підрядник до кінця травня 2023 р. повинен виконати демонтажні роботи, влаштувати покрівлю та водостічну систему, утеплити фасад, цоколь, укоси, встановити блискавкозахист та вивезти сміття.

Конкуренцію ТОВ “Маскіра Буд” в тендері склали дві компанії – ДП “Сітібуд “ПрАТ “Будівельник-14” та ТОВ “Класика комфорту”. Найвигіднішою по ціні була пропозиція ДП “Сітібуд “ПрАТ “Будівельник-14”, однак її відхилили, оскільки воно не включило до запропонованої договірної ціни “витрати, пов’язані з інфляційними процесами”.

У цій компанії з таким рішенням тендерного комітету не погодилися і чотири рази офіційно вимагали скасувати відхилення своєї пропозиції та визнання переможцем ТОВ “Маскіра Буд”. В ДП “Сітібуд “ПрАТ “Будівельник-14” звинуватили замовника в упередженості та об’єктивності при виборі переможця і попередили, що будуть змушені вжити заходів для захисту порушених прав. Однак всі вимоги цієї компанії тендерним комітетом відділу освіти Бучанської міськради були відхилені.

15 лютого 2023 р. мер Бучі Анатолій Федорук розповів, що на ремонтні роботи в частині школи №11 на вул. Яблунській кошти надало місто Кашкайш – португальське місто-побратим Бучі. Мерія Кашкайша надала Бучі 500 тисяч євро на відновлення двох закладів освіти – в початковій школі №11, а також старого корпусу в ліцеї №3 по вулиці Вокзальна.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Маскіра Буд” зареєстровано в 2019 році в Києві. Засновник, бенефіціар та директор – Ірина Яковенко.

Ірина Яковенко в 2017 році разом і Іриною Келлер заснувала благодійний фонд “Долоні долі”, яке постійно проводить заходи із залученням зірок спорту та шоу-бізнесу. Ірина Келлер – модель (володарка титулів “Перша віце-місіс Україна Всесвіт 2017” та “Місіс Україна Земна куля 2017”) та є директором ТОВ “Грандіс Трейд ЛТД”, яке, зокрема, будує 5 житлових комплексів у Вишгороді.

За даними Сlarity-project, в результаті участі у публічних закупівлях “Маскіра Буд” уклало 74 договори майже на 51 млн грн. Найбільший замовник – Відділ освіти Бучанської міськради, який віддав йому 26 підрядів майже на 34 млн грн. Ще на 5,88 млн грн. компанія отримала замовлень на виконання робіт у Бучанській громаді від інших замовників – Бучанської міськради та його Управління соціальної політики, Бучанського ліцею №3 та Гаврилівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №8.

Решта своїх замовлень за результатами публічних закупівель ТОВ “Маскіра Буд” отримало від столичних замовників. При цьому один з підрядів став предметом кримінального розслідування Нацполіції (провадження № 42021100000000017 від 14.01.2021 року) за підозрою у службовому підробленні та привласненні коштів шляхом зловживання службовим становищем.

Мова про угоду 2020 р. між “Маскіра Буд” та КП “Київжитлоспецексплуатація” ціною 616 тис. гривень на проведення капремонту місць загального користування в житловому будинку по вул. Будівельників, 1 у Дніпровському районі. За матеріалами слідства, службовці замовника та підрядника з метою заволодіння бюджетними коштами підписали фіктивні акти виконаних робіт, знаючи, що по факту роботи у відповідності до тендерних вимог не були виконані. В листопаді 2021 р. Ірині Яковенко було вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

Видання також нагадало, що мікрорайон Бучі, де пролягають вулиця Яблунська та Вокзальна, найбільше постраждали під час окупації, там росіяни чинили найбільші звірства. Зокрема, на вулиці Яблунській окупанти розстрілювали мирних мешканців, в тому числі жінок. Як свідчать знімки супутника та безпілотників, росіяни десятками вбивали перехожих, а їх тіла лежали на дорозі по декілька тижнів – аж поки місто не було деокоповане. Зокрема, 22 мешканці Бучі, які намагалися виїхати у бік Києва, було захоплені там окупантами та розстріляні в спини із зав’язаними руками. Також задокументована страта російськими солдатами восьми полонених українців біля будівлі по вул. Яблунській, 144.

 

Залиште відповідь