Жашківські комунальники купили Caterpillar у фігурантів криміналу суттєво дешевше, ніж це хотіли зробити їх черкаські колеги
10.03.2023   //   113 Переглядів

Жашківське виробниче управління ЖКГ придбало екскаватор-навантажувач Caterpillar 428 за 3,9 млн грн або близько 100 тисяч доларів.

Товар має бути поставлений до кінця травня цього року. Договір замовник уклав із компанією «Інтер Авто-Трейдинг».

Варто зазначити, що в системі є приклади, коли майже аналогічну техніку купляли відчутно дешевше. Наприклад, у січні та у квітні 2021 «Украгролізинг» купив Caterpillar 432 по 2,8 млн грн у того ж таки постачальника за ті ж 100 тисяч доларів по курсу станом на квітень 2021 року. У травні 2021 ЧЕЛУАШ купив аналогічний Caterpillar 428 за 3,3 млн грн (120 тисяч доларів станом на травень 2021 року).

Однак є і протилежні випадки. Так, уже після повномасштабного вторгнення черкаське КП ЧЕЛУАШ намагалося купити Caterpillar 428 за 5,5 млн грн (майже 150 тисяч доларів за курсом вересня минулого року). Однак тоді тендер не відбувся: його відмінили нібито через відсутність подальшої потреби у придбанні такої техніки.

Компанія «Інтер Авто-Трейдинг» зареєстрована у Києві і належить Андрію Шпаку та Юрію Павлову. З 2017 року фірма має договорів на понад 400 мільйонів гривень, співпрацюючи із замовниками по всій країні. У 2019 Шпак балотувався до Верховної Ради як самовисуванець по 193 округу, але не пройшов.

За реєстром судових рішень, фірма фігурувала у кримінальному провадженні, яке розслідувало ДБР із 2019 року. Йшлося про виконання державної програми реформування та розвитку ОПК, розроблення освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення» укладених контрактів з ДП «Український центр «БЕЗПЕКА» та виконання вказаних контрактів.

У межах цієї програми замовник купив у «Інтер Авто-Трейдинг» автогрейдер SEM за 7,7 млн грн і автокран за 6,5 млн грн. Водночас за оцінкою науково-дослідного інституту, вартість такого автогрейдеру – 2,8 млн грн, автокрана – 4,8 млн грн. У межах розслідування у компанії відбулися обшуки.

На якому етапі зараз розслідування справи – невідомо.

Залиште відповідь