Уманські комунальники можуть заплатити 11 млн за “несанкціонований” газ
10.03.2023   //   96 Переглядів

Господарський суд Черкаської області 6 березня ухвалив рішення у справі за позовом АТ “Укртрансгаз” проти “Уманьтеплокомуненерго” за відшкодування коштів завданих внаслідок несанкціонованого відбору газу протягом двох зимових місяців у 2017 році.

Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень. 

Розглянувши матеріали справи та заслухавши сторони, суд задовольнив позов АТ “Укртрансгаз” у повному обсязі, відповідно тепер комунальники мають сплатити понад 11 млн гривень боргу перед газопостачальником. 

Відповідно до суті справи, відповідач, не маючи належних номінацій, у січні 2017 року здійснив відбір природного газу в обсязі 4 076,5 тис. куб. м. та в лютому того ж року – в обсязі 4104,5 тис. куб.м. Жодних актів на відвібр цього газу між постачальником та комунальниками не складалося. 

Разом з тим, у 2020 році цей же суд визнав безпідставною вимогу “Укртрансгазу” про відшкодування повної вартості відібраного газу, зазначивши що такі вимоги є безпідставними. Рішення суду першої інстанції підтримала і апеляція. Таким чином “Уктрансгаз” може отримати додаткові кошти саме за споживання комунальниками “несанкціоновано” відібраного газу. Це рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції.  

Залиште відповідь