Поліція розслідує законність дозволів на будівництво ЖК у Вінниці
10.03.2023   //   78 Переглядів

Вінницька поліція підозрює, що будівництво багатоквартирних будинків по вулиці 600-річчя, 3 порушує законодавство, бо будується у санітарній зоні і з перевищенням будівельних норм.

Про це пише видання Deputaty.in.ua з посиланням на ухвалу Вінницького міського суду від 23 лютого цього року.

У 2020 році Вінницька міська рада передала 1,1 га землі під будівництво біля Лісопарку оренду ТОВ «Лісопарк+» терміном на 10 років.

Власником фірми відповідно до інформації аналітичної системи Youcontrol є Горбань Сергій Федорович.

Кримінальне провадження відкрили ще у 2021 році.

Тоді слідчі СУ ГУНП у Вінницькій області запідозрили, що службові особи Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, а також Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради, зловживаючи службовим становищем, з порушенням чинного законодавства видали дозвільні документи для будівництва житлового комплексу за адресою: вул. 600-річчя, 3, м. Вінниця, та не здійснюють контроль за виконанням будівельних робіт.

Слідчі вказують, що будівництво житлових будинків відбувалось у санітарній зоні бо поряд є діюча АЗС та що перевищена щільність мешканців ЖК більше ніж у два рази. “В майбутньому ЖК Лісопарковий планується побудувати близько 40 тисяч квадратних метрів житла і біля 600 квартир, щільність жителів дорівнює біля 1100 людей/гектар, однак відповідно до прийнятих у 2019 році ДБН Б.2.2-12:2019 Планування і забудови територій дозволяє щільність від 150 до 450 чоловік на 1 гектар.”

Але відомий експерт у сфері містобудування Георгій Могильний вказує на обставини , які можуть допомогти забудовнику уникнути відповідальності:

“Слідчі взяли пункт 6.1.16, а там прямо написано, що це для мікрорайону. Щільність в мікрорайоні без згадки щільності для окремих будинків може легко привести до програшу в суді, бо забудовник принесе документи, що щільність в мікрорайоні в межах нормативів і слідчим не буде чим крити. Взагалі, не просто так саме щільність в мікрорайоні/кварталі вказується в містобудівних умовах та обмеженнях – це, щоб забудовники мали можливість легко маніпулювати. Цю величину теоретично неможливо перевірити (окрім поодиноких унікальних випадків), тож неможливо довести і порушення”.

“Щільність мікрорайону має рахуватися при розробці ДПТ. Забудовник має дотримуватися щільності для ділянки, але в містобудівних умовах та обмеженнях йому вказують щільність для мікрорайону, тому він може робити те, що йому вигідно – якщо є невизначеності в вимогах, то по імперативній нормі закону правильним вважається саме обране суб’єктом господарювання, “- додає експерт.

Залиште відповідь