Апеляція ВАКС підтвердила ув’язнення для топ-менеджерів Харківобленерго та Харківводоканалу, які допомогли вивести 20 мільйонів
01.03.2023   //   70 Переглядів

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок вже ексзаступнику начальника фінансового управління Харківобленерго Віталію Тєлєгіну та експершому заступнику гендиректора КП “Харківводоканалу” Романа Білику. Першого засудили до 5 років позбавлення волі, а другого – до 4 років ув’язнення.

Про це пише «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на повідомлення прес-служби суду.

За даними сайту “Наші Гроші”, 31 липня 2015 р. КП «Харківводоканал», «Трансфербутик» і «Харківобленерго» уклали договір про переведення боргу. За цим договором, водоканал перевів на «Трансфербутик» свій борг перед обленерго на суму 19,63 млн грн. Новий боржник компанія «Трансфербутик» мала повернути кошти обленерго протягом 6 місяців, але не зробила цього.

А от кошти перерахували іншим фірмам нібито за надані послуги.

Як пише “Судовий репортер”, експертиза підтвердила збитки «Харківобленерго» в розмірі 19,6 млн грн. 65% акцій «Харківобленерго» належать державі в особі Фонду держмайна.

Ще у 2016 році Господарський суд Києва ухвалив стягнути із компанії «Трансфербутик» суму збитків на користь «Харківобленерго».

За версією обвинувачення, посадовці «Харківводоканалу» і «Харківобленерго» порушили закон «Про електроенергетику». Спецпорядок розрахунків за електричну енергію не дозволяв здійснювати розрахунки іншими особами, які не є споживачами електроенергії.

Колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» Віталія Тєлєгіна засудили до 5 років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади строком 3 роки та зі штрафом у 17 тисяч гривень. До набрання вироком законної сили Тєлєгіну обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 190 тисяч гривень. Після оголошення вироку його затримали в залі суду.

Експершому заступнику генерального директора КП «Харківводоканал» Роману Білику призначено 4 роки позбавлення волі із забороною права обіймати певні посади строком на 2 роки та зі штрафом у 17 тисяч гривень. До Білика застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Залиште відповідь