Лісотехнічний коледж відсудив у газопостачальної компанії 50 тисяч переплати
28.02.2023   //   91 Переглядів

Господарський суд Закарпатської області призначив сплатити ТОВ “Укртранссервіс-Груп” на користь “Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу” надмірно сплачених за газ 49,39 тис грн.

Про це свідчить ухвала суду від 31 січня.

Як встановив суд, у лютому 2019 року між Закарпатським лісотехнічним коледжем Державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” та “Укртранссервіс-Груп” було укладено договір на постачання природного газу на 333,6 тис грн.

Згідно з умовами угоди, плановий обсяг постачання газу у 2019 році складав 37 386 куб. м.; а ціна 1000 куб. м. природного газу на момент укладення договору становила 8,9 тис грн.

Водночас низкою додаткових угод (їх було п’ять) ціна газу була збільшена до 10,4 тис за 1000 куб. м., а загальна сума договору була зменшена з 333,6 тис грн. до 329,9 тис грн.

За твердженням прокурора, додаткові угоди є нікчемними, оскільки укладені з порушенням вимог ч. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, якими передбачено, що коливання цін на ринку товару у бік збільшення чи то у бік зменшення надає сторонам право змінювати умови договору щодо ціни товару, при цьому не більше ніж на 10% та не збільшуючи загальну суму договору.

На думку обвинувачення, в результаті підписання додаткових угод ТОВ “Укртранссервіс-Груп” зайво отримало 49,39 тис грн.

Прокуратура також звернула увагу, що документальним обґрунтуванням для укладення додаткових угод були надані газопостачальною компанією експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати від 31.01.2019 та цінова довідка Харківської торгово-промислової палати від 12.02.2019. Водночас, ці документи не підтверджують коливання ціни природного газу за 1 тис. куб. м. у бік збільшення, а лише свідчать про його середню ринкову вартість на певну дату.

Суд погодився з аргументами обвинувачення, і призначив стягнути з «Укртранссервіс-Груп» на користь “Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу” Державного вищого навчального закладу “Національний лісотехнічний університет України” (м. Хуст) 49,39 тис грн. надмірно сплачених коштів.

Наразі керівником та засновником ужгородського ТОВ «Укртранссервіс-Груп» є Володимир Єлізаров з с. Олексіївка Харківської області.

Водночас, на момент підписання угоди, тобто станом на лютий 2019 року, «Укртранссервіс-Груп» належав екс-голові Дергачівської райдержадміністрації (Харківська обл.) Миколі Веретейнікову та його екс-заступниці на цій посаді Катерині Каратаєвій. Веретейніков був призначений головою РДА у травні 2014 року в. о. президента Олександром Турчиновим («Народний фронт»). Восени того ж року він висувався у нардепи, нарікаючи у своїй передвиборчій програмі на високі ціни на газ для населення внаслідок передачі енергетичної та газової сфер у приватні руки.

Веретейніков також володів ТОВ «Моноліт» разом з екс-нардепом від «Батьківщини» Віталієм Даніловимпомічником якого він був під час 6 скликання парламенту. Данілов був бізнес-партнером нардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвіцького по ТОВ «Сахалінське», а того у свою чергу називали довіреною особою екс-міністра МВС Арсена Авакова. За часів Януковича Данілов очолив харківську організацію «Батьківщини» після того, як її тодішній голова Аваков був змушений тікати від кримінальної справи до Італії.

На місцевих виборах 2015 року Каратаєва йшла у Харківську облраду від «Батьківщини».

Залиште відповідь