Керівник комунального підприємства Кривого Рогу продовжує “підгодовувати” родинні фірми 
28.02.2023   //   504 Переглядів

24 лютого  КП «Міський тролейбус» на півмільйона гривень замовило послуг у КП “Центр електронних послуг”. Згідно укладеної угоди, 118 комунальних міських тролейбусів протягом 2023 року будуть мати доступ до спеціального програмного забезпечення Metrix. Вартість такого доступу оцінено в 547 тис грн.

Інформація про укладену угоду міститься в системі «Прозорро».

Закупівля послуг проведена без використання електронної системи за процедурою «Українська Визвольна Війна».

Згідно тендерної документації замовника, КП «ЦЕП» надасть послуги інформаційного та технічного обслуговування системи моніторингу тролейбусів в місті Кривий Ріг шляхом надання доступу до комп’ютерної програми Metrix.

Metrix – це програма, авторства Євгена Володимировича Лейбова, який в вересні 2018 року передав права на неї ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс». Відтоді ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс» почало розпоряджатися програмою на свій розсуд. Вже в грудні 2018 програмний продукт без торгів замовило КП «Київтеплоенерго».

З 2020 року комп’ютерну програму Metrix взяли на озброєння у Кривому Розі. З ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс» КП “Центр електронних послуг” уклало 13 договорів на загальну суму 12,8 млн. грн.

Криворіжці вже заплатили компанії за створення та наповнення інтернет-сторінки для веб-сайту «Гуманітарна допомога Кривий Ріг», за створення та розробку сайту для моніторингу в режимі онлайн міського пасажирського транспорту, за розробку модуля «Зручний маршрут» та «CardHolder» як додаткових функцій мобільного застосунку «Картка криворіжця».

Основні витрати пов’язані з придбанням ліцензії на комп’ютерну програму «Metrix» для того, щоб впровадити в місті диспетчеризацію комунального транспорту за допомогою GPS-систем і надати криворіжцям додаток для пошуку зручного маршруту.

ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс» прописана у місці масової реєстрації у Києві за адресою: вул. Звіринецька, буд. 63, де разом із нею квартирують 1713 суб’єктів господарської діяльності. Фірма оформлена на мешканку Дніпра Олену Уварову.

Олена Уварова є також власницею ПП «Укр-спец-софт», яке раніше належала Юрію Кривенку і директором якого був його син Іван Кривенко. В лютому 2019 року Юрій Кривенко передав ПП «Укр-спец-софт» в руки Уварової.

В родині Кривенко ще є один син – Євген Кривенко. В лютому 2019 року Євген Кривенко був представником підприємства ПП «Укр-спец-софт» і впроваджував в Полтаві автоматизовану систему оплати проїзду. З ПП «Укр-спец-софт»  полтавчани підписали на 10 років договір, під час дії якого компанія отримуватиме 10% від кожної поїздки. Про це багато писали та розповідали полтавські ЗМІ.

Вже в серпні 2019 року Євген Кривенко очолив КП “Центр електронних послуг” і почав впроваджувати електронні картки для комунального транспорту в Кривому Розі. Для цього він підключив інший свій родинний бізнес-проект – фірму ТОВ «МД Софт». Докладно про це розповіли журналісти Bihus.Info.

КП “Центр електронних послуг”, ТОВ «МД Софт», ТОВ «Інтелектуальний транспортний сервіс», а також ще одно підприємство, що пов’язане із родиною Кривенків, ПП «Кіт-сервіс», об’єднує кримінальне провадження №12019040030000045 від 08.01.2019.

Слідчі вважають, що на території Дніпропетровщини діє злочинна група, яка вчиняє привласнення бюджетних коштів для чого плодить фіктивні підконтрольні підприємства, а потім за їх допомогою формує документи прикриття для створення уяви проведення реальних фінансово-господарських операцій, мінімізації податку на додану вартість та податку на прибуток, здійснення переведення безготівкових коштів на готівку. Останнє засідання по справі, що є в судовому реєстрі датовано січнем 2021 року. Жовтневий районний суд Дніпра продовжив тоді строк досудового розслідування кримінального провадження до липня 2021 року після чого справа «заглохла».

Раніше керівник КП «Центр електронних послуг» Євген Кривенко працював в Дніпрі в департаменті транспорту. Там він запам’ятався схемою по впровадженню послуги з встановлення та обслуговування GPS-трекінгу у фірми, яку очолював його брат. 

Залиште відповідь