На Закарпатті дитячий будинок-інтернат купив пасок по 100 гривень 
27.02.2023   //   61 Переглядів

Комунальна установа “Вільшанський дитячий будинок-інтернат” Закарпатської обласної ради 24 лютого замовила ТОВ “СГ-Патріот” хліба та пасок на 841,85 тис грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Підрядник поставить 22,9 тис кг пшеничного хліба вищого ґатунку (нарізаний) по 36,5 грн. та 60 кг пасок по 100 грн.

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями». Фірма була єдиним учасником.

Очікувана вартість становила 880 тис грн., тобто економія склала трохи менше 5%.

Власниками ТОВ “СГ-Патріот” є Станіслав Губаль, Михайло Сятиня та Микола Сятиня, керівник – Олександр Драгуський.

Як повідомлялося, у 2019 році Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав рішення Адміністративної колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг у справі про порушення тендерної документації через надання учасником листа гарантії із загальним посиланням на проект договору замість чітко визначеного зобов’язання.

Йдеться про судовий спір, що виник як наслідок тендеру Управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради (Закарпатська область) на закупівлю булочок та хліба для місцевих навчальних закладів.

Участь в аукціоні взяли ФОП Іван Шобей та ТОВ «СГ-Патріот», при чому, останнє перемогло у ціновому рейтингу, зупинивши торги на відмітці у 792,94 тис. грн за лот. Проте, замовник відхилив тендерну пропозицію компанії, зіславшись на наявні у ній невідповідності вимогам тендерної документації.

Зокрема, замовник відзначив, що «СГ-Патріот» не надав гарантійного листа про те, що зобов’язується змінювати ціну за одиницю товару в бік збільшення лише у разі наявності документально підтверджених даних.

Компанія поскаржилась в АМКУ на неправомірне відхилення пропозиції, мовляв, надала лист-гарантію щодо зобов’язання «дотримуватися всіх умов договору згідно з додатком 4», яка включає пункт про зміну ціни. Проте Тендерна колегія Комітету підтримала замовника.

Тодішні державні уповноважені дійшли до висновку, що компанія мала надати окремо гарантійний лист щодо взятого на себе конкретного зобов’язання, навіть якщо воно прописане в умовах договору.

Не погодившись з позицією замовника та АМКУ, учасник пішов до суду, проте програв.

Цей же тендер (щодо булочок та хліба) став об’єктом дослідження державних аудиторів. Щоправда, ті вирішили, що замовник допустив порушення законодавства, неправомірно відхиливши спірну пропозиції «СГ-Патріот».

«Учасником ТОВ «СГ-Патріот» було подано лист-гарантію, в якому учасник погоджується та зобов’язується дотримуватися усіх умов договору згідно Додатку №4, чим підтвердив вимогу Замовника щодо надання гарантійного листа в довільні формі щодо зобов’язань змінювати ціну за одиницю товару в бік збільшення лише у разі наявності документально підтверджених (статистичних) даних. Таким чином, Замовником в порушення Закону безпідставно відхилено найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію учасника ТОВ «СГ-Патріот», – констатували аудитори.

Згідно з «Прозорро», з 2017 року «СГ-Патріот» отримало замовлень на загальну суму 17,68 млн грн.

Залиште відповідь