Черкаські енергетики купили опор на 71 мільйон, відсутність конкурентів зробила товар надкоштовним
23.02.2023   //   98 Переглядів

ПАТ “Черкасиобленерго” 6 лютого, провівши відкриті торги за “особливою” процедурою, участь у яких взяв один учасних,  уклало договір з ТОВ “Світловодський завод залізобетнних виробів” на постачання близько 10 тисяч різних електроопор на суму майже 71 млн гривень. 

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”. 

Дія договору розрахована до кінця поточного року. Найбільше коштів енергетики планують витратити на придбання опор СВ95-2, яких хочуть придбати майже 6,4 тисячі штук по ціні 4,2 тисячі гривень. Також енергетики розраховують на купівлю трохи більше 3 тисяч опор СВ105-5, за ціною майже 7 тисяч гривень.

“Світловодський завод залізобетонних виробів”вже мало з черкаськими енергетиками на постачання аналогічної продукції. Договір було укладено у 2020 році, і він мав діяти до кінця року. 

Відповідно до останніх змін до договору, які відбулися у травні минулого року, ціна на вже згадані конструкції складала 3480 грн за опору  СВ95-2 та 5832 грн за опору  СВ105-5. Всього ж, за відповідною угодою, товариство отримало трохи більше 30 млн гривень. 

Станом на зараз в активі “Світловодського заводу залізобетонних виробів” понад 90 угод із розпорядниками публічних коштів, загальною вартістю майже 700 млн гривень. Найбільшим замовником для підприємства є “Укргазвидобування”, з яким укладено 3 угоди ціною у понад 220 млн гривень. 

Відповідно до угоди, підписаної також на початку лютого, ціна виробів для кропивницьких енергетиків складе 6,6 тисяч гривень за опору СВ105-5 та трохи менше 4 тисяч гривень за опору СВ95-2, що приблизно однаково ціні, запропонованій черкащанам. 

Разом з тим, при закупівлі суттєво нижчих за об’ємом партій подібних виробів ціна на них виявляється відчутно меншою. В даних випадках і інший постачальник.

 Зокрема на Хмельниччині 20 опор  СВ95-2 наприкінці минулого року купили за 2,6 тисяч гривень, а ще один замовник бере 40 опор по ціні 3,1 тисяч гривень за штуку. На Львівщині одному із місцевих замовників подібні опори обійдуться у 3,3 тисячі гривень за штуку, він купує три опори. 

 ПАТ “Черкасиобленерго” перебуває в управлінні Фонд державного майна України. Виконавчим директором є Олег Самчук. 

Товариство “Світловодський завод залізобетонних виробів” зареєстрований у Світловодську Кіровоградської області та належить місцевому підприємцю Олександру Коломійцю.

Залиште відповідь