Сільрада на Житомирщині замовила ФОПу дорогих харчів, одну угоду вже розірвали через втручання аудиторів
21.02.2023   //   51 Переглядів

Корнинська селищна рада на Житомирщині у січні замовила у ФОПа Гуленко Андрія продуктів на 1,5 млн грн. 

За даними Prozorro, ФОПом Гуленко Андрієм отримав  у січні від селищної ради 14 підрядів. 

Продукти харчування селищна рада закупила для п’яти закладів загальної середньої освіти та трьох закладів дошкільної освіти. Замовляли різноманітні продукти – овочі, фрукти  крупи, молочні продукти, цукор та багато іншого.  При цьому ціни, які замовник має заплатити за товар, далеко не завжди співставні з ринковими (всі ціни вказані в тексті зазначені без ПДВ).

Так, відповідно до інформації розміщеної на сторінці закупівлі в системі Prozorro, селищна рада має витратити 217 тис грн на борошномельно-круп’яні вироби. Вартість угоди від 16 січня вже змінена,  оскільки в первинному договорі вона становила 290 тис. 

Однак і після зниження вартості угоди, ціна на крупу є вища ринкової. Для прикладу, селищна рада закуповує рис за 75 грн/кг, кускус за 100 грн\кг, крупу гречану за 80 грн/кг.  У той же період цей ж підприємець отримав підряд від Броварського ліцею №5 ім. Василя Стуса Київської області на постачання борошномельно-круп’яних виробів За умовами угоди, ліцей замовив у  ФОПа Гуленка Андрія гречану крупу за 58 грн/ кг, рис за 55 грн/кг, кускус за 69 грн/кг.

Ще 483 тис грн Корнинська селищна рада  мала витратити на придбання фруктів та овочів. Вартість угоди від 16 січня також змінили, оскільки в первинному договорі вона становила 600 тисяч. В останній день січня аудитори розпочали моніторинг закупівлі, їх зацікавило на яких підставах визначалась цінова пропозиція закупівлі та обґрунтування технічних та якісних характеристик. Нащо селищна рада відповіла прикріпленою 6 лютого додатковою угодою від 27 січня, в якій зменшила ціни на продукти.

Однак і при зниженні на 10-15% вартості, ціни на фрукти та овочі є завищеними. Так, відповідно до оновленої інформації про вартість закупівлі, селищна рада закуповує часник по 250 грн/кг. У цей же період в системі Prozorro часник на Житомирщині купували за цінами від  120 грн/кг до 160 грн/кг. Апельсини, мандарини та лимони селищна рада закуповує за 90 грн/кг, у той же період Краснопільська сільська рада замовила апельсини та мандарини за 60 грн, а  лимони за 80 грн/кг.

20 лютого Корнинська селищна рада та ФОП Гуленко Андрій розірвали угоду з огляду на встановленні порушення Держаудитслужбою.

Подібні ситуації з завищеними цінами є і в інших закупівлях замовника та підрядника.

Також звернемо увагу, що Корнинська селищна рада у січні закупила у Гуленка Андрія 400 літрів  води за 16,50 за літр та 20 кг дріждів  по 490 грн за кг.

Гуленко Андрій почав займатися підприємницькою діяльністю з 2014 року, зареєстрований підприємець в Київській області, селі Гореничі. З 2016 року Андрій Гуленко є власником ТОВ «Фруктус Дам». У 2015 році Андрій Гуленко балотувався в депутати до Київської обласної ради від Аграрної партії України.

Головою Корнинської селищної ради є Гончарук Лідія Григорівна.

 

Залиште відповідь