Мерія Кривого Рогу придбала квадрокоптерів на 3,6 мільйона з невеликою переплатою у пов язаної з Гриценком фірми 
15.02.2023   //   181 Переглядів

2 лютого виконавчий комітет Криворізької міської ради замовив без торгів у ТОВ «Авіаційні рішення» квадрокоптерів на суму 3,59 млн. грн.

Про це повідомляється в системі “Прозорро”.

Закупівля проведена без використання електронної системи «Прозорро» за процедурою «Українська Визвольна Війна».

Закупівлю таких самих квадрокоптерів Криворізький виконком оформив в той же день з ФОП Андрій Гнєдой. Але її скасували через виявлену технічну помилку.

Загалом чиновники придбали у ТОВ «Авіаційні рішення» 25 квадрокоптерів «Mavic 3 Fly More Combo» (CP.MA.00000 452.01 DJI). Товар має бути поставлений замовнику до 16 лютого. Вартість одного квадрокоптеру складає 143,7 тис грн.

Торгувати безпілотниками ТОВ «Авіаційні рішення» почало лише в грудні 2022 року. Так, Коломийська міська рада придбала у ТОВ «Авіаційні рішення» 15 квадрокоптерів DJI Mavic 3 за ціною 117,95 тис грн. за штуку. 

Mavic 3 Fly More Combo CP.MA.00000 452.01 не дуже поширена модель. Значно більше є пропозицій Mavic 3 Fly More Combo CP.MA.00000452.02. За інформацією від волонтерів, ще в вересні квадрокоптери Mavic 3 Fly More Combo (CP.MA.00000 452.01 DJI) вони купували за ціною 95 тис. грн., включаючи доставку. Сьогодні закордоном такий квадрокоптер можна придбати за 100-105 тис. грн. Рекомендована ціна на нього в Україні 129 999 грн. 

Виконком Криворізької міськради не вперше закуповує дрони, хоча про частину закупівель досі не прозвітував на Прозорро. З тих закупівель, що наявні в системі, в січні чиновники заплатили за 14 квадрокоптерів 2 млн. грн. Торгів знову не було, дрони за ціною 143,7 тис грн. придбали напряму у ТОВ «Квадро.ЮА». Також 50 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Fly More Combo купували у ТОВ “Еір Юніт”. Ціна на кожен літальний апарат склала 126 тис. грн. Про цю закупівлю ми писали тут.

«ТОВ «Авіаційні рішення» зареєстровано в серпні 2020 року. Компанія належить родині Комарових – Ганні Георгіївні  та Миколі Анатолійовичу з Києва. За даними аналітичної платформи YouControl, компанія прописана за адресою проживання Ганни Комарової – в звичайній панельній столичній 9-поверхівці. За цією адресою зареєстровано ще 5 підприємств різної форми власності.

Основний вид діяльності  ТОВ «Авіаційні рішення» – роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу інтернет. До листопада 2022 року компанія не працювала на «Прозоро». Сьогодні в активі підприємства 7 успішних закупівель на загальну суму 13,7 млн. грн. Компанія продає бюджетним організаціям генератори та безпілотні літальні апарати. Всі закупівлі оформлені як «звіт про договір» без деталізації товару. 

Ганна Комарова з 2016 року значиться директоркою ТОВ «Промислово-інжинірингова компанія», співвласником якого є син лідера “Громадської позиції” Анатолія Гриценка Олексій Гриценко. Це підприємство займається технічними випробуваннями та дослідженнями. Також Ганна Комарова з 2017 року є підписанткою та директоркою в ТОВ «Компанія з іноземними інвестиціями Промтехенерго». Фірма має прописку в місці масової реєстрації в Києві, а серед засновників – трьох мешканців Кривого Рогу, дніпрянина та громадянина США.

Микола Комаров до лютого 2022 року значився керівником та засновником ТОВ «Українські безпілотні системи». Фірма була прописана в його квартирі, а після виходу Комарова з числа співвласників, переїхала в місто Дніпро. Обидва Комарови фінансували політичну партію «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. 

Залиште відповідь