Вартість реконструкції амбулаторії на столичних Осокорках збільшилася ще на 120 мільйонів
14.02.2023   //   139 Переглядів

4 січня КП “Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району” уклало з ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Енерго Монтаж” договір на продовження реконструкції амбулаторії лікарів сімейної медицини з прибудовою центру первинної медико-санітарної допомоги на вул. Гмирі, 8 у Дарницькому районі Києва за 121,28 млн грн.

Про це пише Альона Момот у виданні «КиївВлада» з посиланням на «Прозорро».

Договір передбачає виконання до кінця 2023 р. загальнобудівельних робіт, облаштування систем водопостачання, каналізування, електропостачання, вентиляції, опалення та пожежної сигналізації. Закупівлю провели без аукціону, вона містить позначку “Українська визвольна війна”.

Реконструкція амбулаторії на вул. Гмирі, 8, розпочалася ще у 2016 р. Тоді замовником робіт виступало Управління капітального будівництва Дарницької райдержадміністрації (РДА), яке і обрало як підрядника “НВП “Енерго Монтаж”. В липні 2016 року між управлінням та цією фірмою було підписано договір ціною 44,99 млн гривень на виконання робіт з вказаної реконструкції.

У січні 2017 р. функції замовника реконструкції амбулаторії на вул. Гмирі, 8 було передано від Управління капбудівництва Дарницької РДА до КП “Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району”. Не виключено, що така “перетасовка” пов’язана з перевіркою закупівлі від 2016 р. аудиторами КМДА, звіт про яку з’явився у відкритому доступі через тиждень після зміни замовника – на початку лютого 2017 року. У звіті сказано, що під час замовлення реконструкції цієї амбулаторії працівники Управління капбудівництва Дарницької РДА порушили принцип “відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі, а також принцип запобігання корупційним діям та зловживанням при закупівлі”.

В лютому 2017 р. поліція почала кримінальне провадження за підозрою в розтраті бюджетних коштів при проектуванні і самій реконструкції амбулаторії на вул. Гмирі, 8. Зокрема, за матеріалами слідства за 2018 р., посадові особи КП “Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району”, зловживаючи службовим становищем, повторно уклали договори з ТОВ “НВП ”Енерго Монтаж” на виконання робіт, які були вже виконані та оплачені, а також внесли недостовірні дані про виконані проектні та будівельні роботи до актів приймання виконаних робіт.

Ймовірно в матеріалах справи мова йшла про договір від 24 листопада 2017 року між КП “Позняки-інвест-УКБ Дарницького району” та “НВП “Енерго Монтаж” (ціна – 111,85 млн гривень), який вони уклали без конкурсу, за переговорною процедурою. За умовами договору, підрядник повинен був виконати роботи до кінця 2018 року. Однак наприкінці березня 2018 р. стало відомо, що через брак бюджетних коштів з 1 січня 2018 р. реконструкція амбулаторії по вул. Гмирі, 8 була заморожена.

При цьому, за інформацією системи ProZorro, договір із “НВП “Енерго Монтаж” на реконструкцію амбулаторії на вул. Гмирі, 8, КП “Позняки-інвест-УКБ Дарницького району” не розривало. Більше того, у жовтні 2019 року сторони уклали додаткову угоду, якою терміни завершення реконструкції перенесли на кінець 2020 року.

Паралельно з цим у квітні 2020 року КП “Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району” та “НВП “Енерго Монтаж” уклали за переговорною процедурою черговий договір (ціна – 44,98 млн гривень) на проведення додаткових робіт з реконструкції цієї амбулаторії до кінця 2020 року.

Але і на цьому розпорядники бюджетних коштів в Дарницькій РДА не зупинилися. 14 травня 2021 року КП “Позняки-інвест-УКБ Дарницького району” без конкурсу надало “НВП “Енерго Монтаж” ще один підряд ціною 52,79 млн гривень на проведення вказаної реконструкції.

Закупівлю теж було проведено за переговорною процедурою, обґрунтовуючи це, зокрема тим, що в цій амбулаторії планують надавати меддопомогу пацієнтам із COVID-19. У зв’язку з цим термін реконструкції амбулаторії, мовляв, скорочено на рік – з кінця 2022 року до кінця 2021 року.

Тобто, здавалось, реконструкція амбулаторії нарешті завершилась і вже дуже скоро цей заклад запрацює. Тим паче, що в травні 2021 року на той час керівник Дарницької РДА Ярослав Лагута підтверджував, що завершення реконструкції планується до кінця 2021 року.

У вересні цього ж року заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час перевірки об’єкта розповіла, що амбулаторія лікарів сімейної медицини на вул. Гмирі, 8, стане однією з найбільших та найпотужніших у столиці (обслуговуватиме 500 осіб за зміну).

Відтоді у публічному просторі не було нової інформації про стан реконструкції. Нещодавно стало відомо, що підґрунтя для укладення нової угоди в Київраді підготували наприкінці минулого року.

Так, згідно зі змінами до Програми економічного і соціального розвитку Києва на 2021-2023 роки (рішення Київради від 08.12.2022), загальна кошторисна вартість реконструкції амбулаторії лікарів сімейної медицини на вул. Гмирі, 8, становить 244,03 млн грн, а терміни завершення визначені кінцем 2023 року. При цьому роком раніше в рішенні Київради від 07.12.2021 про внесення змін в програму соцекономрозвитку загальна кошторисна вартість реконструкції була вдвічі меншою – 119,99 млн гривень, а термін завершення всіх робіт – кінець 2021 року.

Засновник та директор ТОВ “НВП “Енерго Монтаж” – Олександр Кондрат. За даними Clarity Project, “НВП “Енерго Монтаж” уклало 29 договорів на 343 млн грн. Найбільший замовник – КП “Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району Києва”, від якого отримано 6 замовлень на 332,5 млн гривень.

Залиште відповідь