Дніпровський метрополітен та “Стройінвест” задрали ціни на генератори, а після скандалу по іншій закупівлі зменшили ціни втричі 
12.02.2023   //   165 Переглядів

9 січня КП «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради замовив ТОВ «СК Стройінвест» чотири дизельні мобільних міні електростанції за 23,46 млн грн, а через місяць, 3 лютого, додатковою угодою сторони зменшили суму втричі – до 7,22 млн грн. . 

Така інформація міститься в системі “Прозорро”. 

Закупівля проведена за процедурою «відкриті торги з особливостями». ТОВ «СК Стройінвест» було єдиним учасником торгів. Компанія запропонувала покупцеві генератори від турецького виробника AKSA Power Generation:

  • 2  мобільні міні електростанції дизельні на 510 кВА за ціною 8,70 млн грн. (по 4,35 млн грн. кожна).
  • 1 мобільну міні електростанцію дизельну на 185 кВА за ціною 3,83 млн грн.
  • 1 мобільну міні електростанцію дизельну на 93 кВА за ціною 2,24 млн грн.

Ціни вказано без ПДВ. Згідно з укладеною угодю, генератори мають бути поставлені замовнику до 15 лютого. 

“Наші гроші. Регіон” знайшли сайти дилерів турецького виробника. Згідно з інформацією з сайту офіційного постачальника генераторів AKSA в Україні, ціни на заявлені моделі значно нижчі.

Так, дизельный генератор Aksa AD-185 продається за ціною 1,28 млн грн. А дизельный генератор Aksa AD-510 можна купити за ціною 2,73 млн грн. Ціни на сайті продавця також вказано без ПДВ. Товар везуть під замовлення протягом 30 днів.   

Водночас, вже 8 лютого замовник опублікував додаткову угоду, яка була укладена 3 лютого. Ціни на всі позиції були знижені втричі. Тобто, комунальники зекономили 16,2 млн. грн.  

Суттєво зменшуючи ціни, сторони послалися п. 5 п. 19 Особливостей, які затверджені постановою уряду від 12.10.2022, в якій йдеться про “погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг)” на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 дні з дня його припинення або скасування. 

Нагадаємо, що “Наші гроші” в кінці січня розповідали про закупівлю  КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради партії генераторів у того ж самого  ТОВ «СК Стройінвест» на 327 млн. грн. Вартість деяких генераторів в закупівлі виявилася завищеною втричі. Після публікації та розголосу замовник розірвав угоду.

ТОВ СК Стройінвест засновано в лютому 2014 року. Компанія працює в сфері будівництва житлових і нежитлових будівель і є одним з головних підрядників «Великого будівництва» на Дніпропетровщині.

З вересня 2016 року фірма має більше 160 підписаних договорів на суму 7,4 млрд. грн. 6,3 млрд. грн. – це підряди, отримані на території Дніпропетровщини. 

ТОВ СК «Стройінвест» по черзі володіли Юрій Кравченко, Денис Островський та Роман Аліфонов. З червня 2022 року компанією володіє Наталя Лазарь, а керує Сергій Гавриленко.

Фірма є фігурантом досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32020100110000044, яке розпочате у 2020 році. Правоохоронці підозрюють, що за період 2019-2020 років службові особи Дніпровської міської ради укладали договори з пов’язаними суб’єктами господарювання з метою «схемного» виведення бюджетних коштів з подальшим їх обготівкуванням. Досудове розслідування триває.

Також поліція розслідує можливе привласнення коштів під час реконструкції «Стройінвестом» стадіону школи №1 у Перещепиному (Дніпропетровська обл.) вартістю 50 млн. грн.

Залиште відповідь