У Кличка сплатили 25 мільйонів за рентгенівські апарати, які не працюють
10.02.2023   //   313 Переглядів

Наприкінці 2019 року Департамент охорони здоров’я Київської міськадміністрації придбав рентгенівські апарати майже за 25 млн грн., однак прибори виявилися з дефектами та не можуть працювати, а департаменту КМДА завдано збитків на 13 млн грн.

Про це пише Валерій Магланович у «Інформатор. Гроші» з посиланням на Київську прокуратуру

За даними прокуратури, придбані у 2019 р. 3 рентгенівські апарати натепер фактично не функціонують та мають дефекти, що не дозволяють експлуатувати рентгенівську систему для отримання знімків та їх друку. У 2019 р. Департамент охорони здоров’я КМДА замовив 3 італійсько-бельгійські рентген-апарати Dedalus MB, IMX-IA за 2,82 млр грн. Постачальник їх доставив.

Як зазначають у прокуратурі, на майно тодішнього директора фірми-постачальника накладено арешт, щоб можна було покрити збитки у 13 млн грн. Мова йде про 2 квартири та 3 транспортні засоби, у тому числі авто Lamborghini. Правопорушення розслідується за матеріалами Служби безпеки України.

Видання знайшло цей тендер, і з’ясувало, що винуватець цього розслідування – ТОВ «Євромедпроект». На момент укладання угоди нею керував та був власником мешканець Києва Юрій Стасько. Він і є підозрюваним у справі, яка розглядається у Печерському суді столиці.

ТОВ «Євромедекспорт», за даними аналітичної платформи Youcontrol, засновано у 2009 році. Юрій Стасько був власником підприємства з 2012 по 2020 рік, також він очолював підприємство у цей проміжок часу. У 2020-2021 роках підприємством керували Владислав Ярош та Тофікуддін Овайсі (який і став новим власником підприємства). З 2021 року керує фірмою Катерина Філіпова. З 2014 року фірма отримала підряди від державних організацій на понад 426 млн грн

У 2013-2016 роках Юрій Стасько був співвласником ТОВ «Бюро національних розробок». Потім власником і керівником став Олександр Кузьма, а у 2022 році керівником став Микола Кузьма. Ця фірма теж продавала медобладнання. Микола Кузьма – екс-помічник нардепів Раїси Богатирьової (2002-2006) від Партії регіонів у 4 скликанні парламенту та Сергія Пашинського від «Народного фронту» у 8 скликанні (з у проміжку 2015-2019 років). Олександр Кузьма – його племінник. У 2015-2016 роках Юрій Стасько та Олександр Кузьма були співвласниками ТОВ «Глобалмед».

Юрій Стасько та Олександр Кузьма засвітилися ще в одній історії, яку журналісти пов’язують з Сергієм Пашинським. У 2015 році ТОВ «Українська бронетехніка» розробила бронеавтомобіль «Варта» за пів року. До цього фірма займалася виробництвом тари з пластмас. Одним зі співвласників був Юрій Стасько через «Бюро національних розробок», а директором – Олександр Кузьма. Пашинський у цей момент очолював комітет з питань оборони у Верховній Раді та здійснював парламентський контроль за військовими розробками. За результатом МВС замовило 10 автомобілів «Варта» на 2016 рік. Проводилися випробування, машини доопрацьовувалися. Для Нацгвардії після 2016 року мали поставити 40 таких автомобілів. А пізніше ці машини замовили і для Міноборони та мали поставити у 2017 році. У 2018 році Міноборони судилося з виробником за порушення умов контрактів загалом на суму понад 7 млн грн. Також з «Українською бронетехнікою» пов’язують один скандал, який стався у 2017-2018 роках: тоді було зірвано постачання 152-мм боєприпасів для гаубиць «Гіацинт».

Нинішній власник ТОВ «Євромедекспорт» Тофікуддін Овайсі теж цікава особистість. Він очолював підприємство з травня по грудень 2020 року та є одноосібним власником його з травня 2020 року. В інтернет-обговореннях його охрестили «індійським Остапом Бендером».

Тофікуддін Овайсі є громадянином Росії, Прописаний у Москві. Там з 2011 по 2020 рік був приватним підприємцем та керував і був засновником ООО «ТБТ» у Москві. У Росії він, якщо вірити британській пресі, займався продажем картоплі. З 2015 року Овайсі переїхав у Тернопіль та отримав посвідку на проживання в Україні. У 2016 році він створив благодійний фонд «Тернопіль Девелопмент Асоціейшен», який тоді очолив нині вже покійний екс-головний міліціонер Тернопільщини Василь Облещук. Овайсі є власником київських ТОВ «Юніверсал Бреверіс Груп», ТОВ «Ворлдфудтрейд», ТОВ «Модерн Фасад Системс», ТОВ «Бонапарт-Концерт», ТОВ «Галерас» і ТОВ «Діагео Ллс».

У лютому 2016 року ЗМІ писали, що у Тернополі відкрилося представництво «найбільшого транспортера алкоголю в світі» UB Groupe Тофікуддіна Овайсі. Компанія відкрила у місті не лише центральний офіс, але й «виробничу базу» з виробництва горілки та віскі. «Комапія UB Groupe випускає елітний алкоголь понад 50 найменувань, тому користується популярність у багатьох країнах. Зокрема є виробником елітного віскі», — писали у релізах. Там обіцяли створити 500 робочих місць та інвестувати 10-20 млн доларів протягом року. Урочисто перерізали стрічку та відкрили центральний офіс Овайсі тодішній заступник голови Тернопільської облради Любомир Крупа та керівник Тернопільського представництва Міжнародної торгової палати Тарас Демкура. Щоправда, ніяке виробництво так і не з’явилося. А фірма збанкрутувала.

Тофікуддін зареєстрував на себе ряд торгівельних марок спиртних напоїв в Україні. У той же час британські ЗМІ писали, що Овайсі зареєстрував близько 100 фірм у Великобританії з назвами, схожими на виробників всесвітньо відомих брендів.

Залиште відповідь