Вінницька міськрада через суд підняла автопідприємству орендну плату за землю в 81 раз
08.02.2023   //   74 Переглядів

Господарський суд Вінницької області частково задовольнив позов Вінницької міськради до ТОВ “Каіса-сервіс” визнавши укладеною додаткову угоду до договору оренди землі та підвищивши таким чином орендну плату приватникам з  28,25 тис грн до 2,31 млн грн на рік. Відповідне рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 6-го лютого.

Із наявних у справі та досліджених судом доказів слідує, що 18-го грудня 2006 року між  Лука-Мелешківською сільською радою та ТОВ “Каіса-сервіс” строком на 3 роки було підписано договір оренди земельної ділянки загальною площею майже 2 га. Землю фірма отримала для будівництва комплексу по ремонту, обслуговування та продажу автомобілів. На той момент грошова оцінка ділянки становила 565,05 тис грн, а орендна плата відповідно 19,78 тис грн на рік.  

У 2009-му, за кілька днів до завершення терміну дії оренди, сторони підписали додаткову угоду, якою продовжили строк договору на 20 років та підвищили орендну плату до 28,25 тис грн на рік, що складало 5% від нормативної грошової оцінки землі.

В 2015-му році місто Вінниця офіційно змінило свої територіальні межі, а вже у серпні 2016-го між Лука-Мелешківською сільською радою,  Вінницькою міською радою  та ТОВ “Каіса-сервіс” було укладено угоду про заміну сторони у зобов’язанні по договору оренди земельної ділянки. Простіше кажучи відтоді стороною в контракті значилась на сільська, а міська рада. 

Наприкінці червня 2021 року рішенням Вінницької міської ради було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель в межах міста Вінниці, яка фактично була введена в дію з 01 січня 2022 року.

З урахуванням нової оцінки міськрада звернулась до суду з вимогою визнати укладеною додаткову угод уміж радою та  ТОВ “Каіса-сервіс” в якій прописати нову нормативну грошову оцінку орендованих гектарів та, відповідно, нову суму орендної плати. Причому така угода, на думку представників ради, мала б діяти також з 1-го січня 2022 року. 

Дослідивши наявну інформацію та законодавчу базу суд зауважив, що відповідно до норм Цивільного кодексу України якщо норми договору змінюються у судовому порядку, зобов`язання за ним мають змінюватись з моменту набрання рішенням суду законної сили. Що ж до інших аргументів позивача то з ними суд погодився і прийняв рішення – задовольнити позов Вінницької міської ради частково. Додаткова угода, в якій фіксується зміна щорічної орендної плати з  28,25 тис грн до 2,31 млн грн гривень визнається укладеною та набуває чинності з моменту набрання рішенням суду у даній справі законної сили.

Засновником вінницької ТОВ “Каіса-сервіс” вказаний Юрій Манець з Софіївської Борщагівки, якому також належить луцький ТОВ “Інвест-актив”. А от в бенефіціарах “Каіса-сервіс” записаний харківський підприємець Геннадій Дробиш, власник ТОВ “Автоцентр Бровари” і ПП “Промзбутсервіс”. 

 

Залиште відповідь