У Кропивницькому заступник ректора Донецького медвишу відбувся штрафом в справі про хабарництво
03.02.2023   //   187 Переглядів

Кіровський районний суд Кропивницького визнав винним у зловживанні впливом Леоніда Роганова, заступника ректора Донецького національного медичного університету, що базується в Кропивницькому, та призначив йому штраф у сумі 34 000 грн.

Про це йдеться у вироку суду від 1 листопада, який оприлюднили в Реєстрі судових рішень 24 січня.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений з 2020 року обіймав посаду заступника ректора з розвитку та інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності. За даними слідства, у травні 2022 року представник ТОВ «Елбі Стьюдентс» подав документи для зарахування на навчання у Донецькому медвиші з інших закладів вищої освіти сімох іноземних студентів. Заступник ректора, який входив до складу приймальної комісії, зустрівся з представником фірми та поставив вимогу надати неправомірну вигоду у розмірі $200 за кожного студента, а також $1000 за вплив на посадовців вишу для зарахування студентів і закриття академічної різниці.

Слідчі зафіксували два епізоди передачі грошей – у липні посадовець отримав від підприємства 7 500 грн та 37 000 грн. Після передачі другого траншу його затримали слідчі СБУ.

У вересні обвинувачений уклав зі слідством угоду про визнання винуватості у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом). Сторони врахували в угоді, що це правопорушення належить до нетяжких злочинів, особу винного, який раніше не судимий, позитивно характеризується, а також наявність передбачених ст. 66 КК України обставин, що пом`якшують покарання у виді щирого каяття, активного сприяння розкриттю злочину, беззаперечне визнання винуватості та дійшли згоди про призначення покарання в межах санкції статті за цей злочин у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподаткованих доходів громадян, що становить 34 000 грн.

Заслухавши сторони суд затвердив вказану угоду й ухвалив стягнути з обвинуваченого штраф 34 000 грн.

Варто додати, що прес-служба СБУ раніше повідомляла, що вказану справу розпочали за більш «тяжчою» статтею, а саме ч. 3 ст. 368 КК (прийняття чи вимагання неправомірної вигоди службовою особою), за якою передбачено ув’язнення.

Нагадаємо, у 2019 році стало відомо, що фірма-контрактер, яка залучала студентів до цього університету, не перераховувала студентські кошти за навчання на рахунок медвишу, а її представники були «тіньовим» ректоратом. У той же час тодішній ректор з родиною отримував дорогі авто від згаданого контактера. 

Залиште відповідь